Baltarusijoje sulaikytas visuomeninės rinkimų stebėjimo iniciatyvos organizatorius

 Baltarusijoje sulaikytas visuomeninės iniciatyvos prezidento rinkimų sąžiningumui stebėti „Sąžiningi žmonės“ vienas iš organizatorių Ilja Šapotkovskis, trečiadienį pranešė žmogaus teisių gynėjai.

Baltarusijos policija (nuotr. SCANPIX)

„Kaip rodo preliminari informacija, jį sulaikė Finansinių tyrimo departamento darbuotojai dėl „Belgazprombank“ bylos“, – sakoma žmogaus teisių grupės „Viasna“ pranešime.

Birželio 18 dieną buvo sulaikytas vienas iš potencialių prezidento Aleksandro Lukašenkos varžovų ateinantį sekmadienį vyksiančiuose rinkimuose – buvęs banko „Belgazprombank“ vadovas Viktoras Babaryka – ir jo sūnus Eduardas. Pasak tyrėjų, V. Babaryka kaltinamas pinigų plovimu, kyšininkavimu ir mokesčių slėpimu. Jo atžvilgiu pradėtam baudžiamajam tyrimui vadovauja Baltarusijos valstybės saugumo komitetas (KGB), o Centrinė rinkimų komisija atsisakė jį įregistruoti kandidatu į prezidento postą.

Pasak žmogaus teisių aktyvistų, I. Šapotkovskis palaikė su V. Babaryka glaudžius ryšius.

„Nuo pirmų Babaryškos štabo darbo dienų jis aktyviai dalyvavo jo veikloje ir vadovavo parašų tikrinimo padaliniui. Atsisakius įregistruoti Babaryką kandidatu į prezidento postą Ilja aktyviai dalyvavo iniciatyvos „Sąžiningi žmonės“ veikloje“, – sakoma „Viasna“ pranešime.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų