Baltarusijoje neramu: nuo prezidento rinkimų kampanijos pradžios sulaikyta daugiau kaip 700 žmonių

Baltarusijoje nuo prezidento rinkimų kampanijos pradžios sulaikyta daugiau kaip 700 žmonių, kas penktam iš jų buvo skirtas administracinis areštas, pranešė teisių gynėjai.

Lukašenka (nuotr. SCANPIX)

„Valdžia toliau taiko represijų taikymo politiką taikių susibūrimų dalyvių, tinklaraštininkų, politikos aktyvistų atžvilgiu. Politinių kalinių skaičius išaugo iki 24. Nuo rinkimų kampanijos pradžios (gegužės 8-osios) sulaikytų žmonių skaičius siekia mažiausiai 703, iš jų 129 buvo skirtas administracinis areštas, o 252 – baudos“, – sakoma Baltarusijoje neregistruoto teisių gynimo centro „Vesna“ ir  Baltarusijos Helsinkio komiteto ataskaitoje.

Pasak teisių gynėjų, valdžios sudarytos rinkimų kampanijos sąlygos neatitinka tarptautinių reikalavimų, keliamų teisingiems ir demokratiškiems rinkimams lygios konkurencinės politinės kovos pagrindu.

Be to, remiantis ataskaita, „vienas iš potencialių kandidatų į prezidentus, dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka jau faktiškai pradėjo savo aktyvią agitacinę kampaniją, aktyviai panaudodamas valstybines žiniasklaidos priemones ir vykdomosios „vertikalės“ išteklius“.

REKLAMA

Anksčiau buvo pranešta, kad Baltarusijos teisės gynėjai sąžinės kaliniais pripažino virtinę priešrinkiminės kampanijos dalyvių, įskaitant buvus banko „Belgazprombank“ vadovą Viktorą Babaryką ir jo sūnų Eduardą, tinklaraštininką Sergejų Tichanovskį ir daugybę jų rėmėjų bei tinklaraštininkų. 

Baltarusijos prezidento rinkimai vyks rugpjūčio 9 dieną.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų