Rusijoje karantino pažeidėjams grės iki septynerių metų įkalinimo

Rusijos įstatymų leidėjai pasiūlė įvesti griežtas bausmes, įskaitant laisvės atėmimą iki septynerių metų, asmenims, nesilaikantiems dėl koronaviruso pandemijos paskelbto karantino taisyklių.

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Teisės akto projekte, kurį ketinama svarstyti trečiadienį, už karantino taisyklių nesilaikymą numatytos baudos nuo 500 tūkst. rublių (5 900 eurų) iki 2 mln. rublių (23 700 eurų).      

Jei bus įrodyta, kad dėl karantino taisyklių pažeidėjo veiksmų mirė žmogus arba užsikrėtė daug žmonių, jam grės iki penkerių metų įkalinimo, o mirus dviem ar daugiau žmonių – iki septynerių metų laisvės atėmimo.    

Atitinkamas Rusijos baudžiamojo kodekso pataisas pasiūlė parlamento žemųjų rūmų – Valstybės Dūmos – pirmininkas Viačeslavas Volodinas ir kitas įtakingas deputatas iš valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“, todėl beveik neabejojama, kad jos bus priimtos.  

Dūma dėl pataisų balsuos ateinantį antradienį. 

Rusijoje, turinčioje 144 mln. gyventojų, iki šiol nustatyti 658 koronaviruso atvejai. 

Maskvos meras Sergejus Sobjaninas, vadovaujantis specialiai kovos su koronavirusu darbo grupei, antradienį įspėjo prezidentą Vladimirą Putiną, kad realus užsikrėtusiųjų skaičius tikriausiai yra „gerokai didesnis“ už oficialius duomenis.   

Visiems į Rusiją iš užsienio atvykstantiems asmenims privalomas dviejų savaičių karantinas, tačiau pareigūnai skundėsi, kad daugelis asmenų šio reikalavimo nepaiso.    

REKLAMA

Italija, labiausiai koronaviruso paveikta Europos šalis, šią savaitę padidino baudas už išėjimą iš namų be svarbios priežasties. Baudos padidintos nuo 206 eurų iki 400 eurų, o tam tikrais atvejais gali siekti net 3 tūkst. eurų.   

Rumunijoje asmenims, nesilaikantiems dėl koronaviruso įvestų suvaržymų, gali būti skirta iki 15 metų kalėjimo, jeigu dėl jų veiksmų mirtų žmogus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų