Vienas iš teroro aktą Londone sustabdžiusių „herojų“ yra žiaurus žmogžudys

Išpuolio ant Londono tilto metu atsitiktiniai praeiviai sudavė visus sužavėjusį atkirtį teroristui Usmanui Khanui. Žiūrėdami vaizdo įrašus iš įvykio vietos žmonės netruko šiuos drąsius londoniečius pakrikštyti „herojais“. Jau kitą dieną visus pasiekė siaubinga žinia – vienas iš jų yra bejėgę merginą šaltakraujiškai nužudęs asmuo.

Vienas iš teroro aktą Londone sustabdžiusių „herojų“ yra žiaurus žmogžudys (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas

Amandos Champion šeima liko pasipiktinusi antraštėmis apie Londono tilto „herojus“, kuomet sužinojo, kad vienas iš jų – mergaitės žudikas, neseniai išleistas iš kalėjimo. 

Jamesas Fordas, kurį nesunku pastebėti keliuose dramatiškuose liudininkų vaizdo įrašuose, yra dėl 15-metės žmogžudystės nuteistas asmuo, rašoma „MailOnline“. Vyras rankoje laiko didžiulį peilį. 

Skelbiama, kad J. Fordas 2003-iaisiais šaltakraujiškai nužudė pasipriešinti jam negalėjusią ir judėjimo negalią turėjusią merginą. Jos šeima tvirtina, kad priešinosi jo paleidimui iš kalėjimo, o kad jis yra laisvėje sužinojo tik dabar iš policijos – vienas pareigūnas paskambino ir pranešė, kad žudikas yra pristatomas herojumi. 

J. Fordo teismo metu teisėjas J. Fordui pasakė: „Jūs tikrai turite polinkį į makabariškumą ir esate apsėstas mirtimi“. Prieš šešiolika metų vyras pasmaugė Amandą – 15-metę, turėjusią judėjimo ir psichinę negalią – prieš perpjaudamas jai gerklę ir palikdamas numirti atokioje vietovėje.

„Joks jis ne herojus“

Amandos teta, 65-erių Angela Cox pareiškė: „Jis nėra herojus. Jis yra iš kalėjimo išėjęs iš kalėjimo, o mūsų šeima nieko apie tai nežinojo. Jis nužudė neįgalią mergaitę. Jis nėra herojus, tai jau tikrai. <...> Jis yra šaltakraujis žudikas“. 

REKLAMA

Moteris priminė, kad J. Fordas „be jokios priežasties tiesiog išėjo ir nužudė negalią turintį asmenį“. „Man nesvarbu, ką jis šiandien padarė, jis yra žudikas. Jis yra šiukšlė. Amanda buvo mano dukterėčia ir ji buvo pažeidžiama, ir jis atėmė jos gyvybę. Jis žinojo, ką jis daro. Žmonės nesikeičia“, – cituojama moteris „The Sun“. 

Priblokšta Coxų šeima galėjo tik stebėti, kaip jų mylimos Amandos žudikas šmėsčioja televizijos žinių reportažuose, prieš tai sulaukus netikėto pareigūno skambučio. 

Angelos teigimu, ji buvo „labai pikta“, kai sužinojo, kad jos dukterėčios žudikas buvo paleistas į laisvę neinformavus jų šeimos. „Bet kuris mūsų šeimos narys galėjo būti Londone ir tiesiog netyčia su juo susidurti“, – baiminosi ji. 

Penktadienio vakarą įvykdyto išpuolio metu žuvo du žmonės, dar trys buvo sužeisti. Anksčiau jau teistas dėl teroristinės veiklos  U. Khanas peiliu puolė aplinkinius netoli Londono tilto, o vėliau ir ant jo. 

Dramatiški neabejingų praeivių kovos su teroristu vaizdai pasipylė kaip iš gausybės rago. Dėl kilusio chaoso gatvėse buvo gausu automobiliuose ir autobusuose įstrigusių liudininkų. 

Keliuose vaizdo įrašuose užfiksuotas ir J. Fordas, kurio vaidmuo neutralizuojant teroristą kol kas nėra aiškus. Vyras matomas su peiliu rankoje tolstantis nuo įvykių epicentro, nors vienu metu buvo priėjęs prie pat užpuoliko. Nepaisant to, kad jis rankoje laiko didžiulį peilį, visų pareigūnų dėmesys tuo metu buvo sukoncentruotas į U. Khaną, apsijuosusį sprogmenų muliažą. 

Portalas tv3.lt anksčiau rašė apie lenką, nepabūgusį užpuoliko ir prisidėjusį prie jo sutramdymo. 


Rašyti komentarą...
T
Temidė
2019-12-06 08:14:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
O gal tai yra vienas iš retų atvejų kai kalėjimas pataisė žmogų? Jei tuo netikit, tai, pagal jus, visus nusikaltusius reikia bausti mirties bausme. Ar ne taip?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų