Spengianti tyla: dvi Rusijos radiacijos matavimo stotys nutraukė duomenų tiekimą po mįslingo sprogimo

Dvi Rusijoje įsikūrusios radiacijos matavimo stotys – Kirove ir Dubnoje – nutraukė duomenų tiekimą po sprogimo Rusijos kariniame poligone Archangelsko srityje rugpjūčio 8-ąją.

Šią informaciją „The Wall Street Journal“ pranešė Visuotinio branduolinių bandymų uždraudimo sutarties sekretorius Lassina Zerbo.

Jo teigimu, stotys nustojo teikti informaciją apie radiacinę aplinką praėjus dviem dienoms po nelaimės kariniame poligone. L. Zerbo pridūrė, kad organizacija ir toliau laukia ataskaitų teikimo atnaujinimo.

Praėjus daugiau nei 10 dienų po nelaimės Severodvinske, kuri nusinešė mažiausiai 5 „Rosatom“ darbuotojų gyvybes, lieka įslaptintos. Yra žinoma, kad nelaimė įvyko kariuomenės reikmėms naudojamoje platformoje Šiaurės jūroje naujo ginklo bandymų metu – manoma, kad rusai išbandė naują branduolinį raketos variklį.

Manoma, kad tai galėjo būti sparnuotoji raketa „Burevestnik“, povandeninis bepilotis aparatas „Poseidon“ arba viršgarsinė priešlaivinė raketa „Cirkon“.

Severodvinsko administracija pranešė, kad radiacinis fonas pusvalandį po sprogimo triskart viršijo leidžiamą normą. Rusijos valstybinė hidrometeorologijos taryba vėliau pranešė, kad radiacijos lygis buvo viršytas 4-16 kartų, tačiau to priežastis – „tikriausiai, kad virš teritorijos praplaukė radioaktyvių inertinių dujų debesis“. Ekologai mano, kad valdžia neviešina informacijos apie radiacinę taršą, skelbia „Newsru“.

Praėjusią savaitę „The Moscow Times“, remiantis penkiais Archangelsko ligoninės darbuotojais, pranešė, kad ligoninės personalas nebuvo perspėtas apie radiacijos sužalotus slapto tyrimo dalyvius. Vieno iš medikų organizme vėliau buvo aptiktas radioaktyvus elementas cezis-137. Rusijos sveikatos ministerija tvirtina, kad nė vieno iš medikų organizme nebuvo aptiktas „viršijęs leistinas normas“ radiacijos lygis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų