Medikai pasipasakojo, kokius netikėtus dalykus yra supratę skrodimo metu

Visi, praleidžiantys nemažai laiko socialiniame tinkle „Reddit“, jame kartais aptinka šiurpias pokalbių gijas, kurių nederėtų skaityti tamsoje, tačiau jie vis tiek tai daro. Vienoje tokių gijų patologai pasidalino netikėtais atradimais, kuriuos pastebėjo skrodimų metu.

Štai keli pasakojimai medicininėmis temomis, kurie gali sudominti ne vieną smalsuolį. Viena vis pasikartojanti tema buvo užspringimai. Pasirodo, jie yra daug dažnesni nei gali pasirodyti. Štai, Jungtinėse Amerikos Valstijose 2019 m. taip mirė 5 228 žmonės. Daugumą jų, atrodo, matė medicinos studentai.

Studentas pasidalino tokiais prisiminimais: „Kaip medicinos studentas turėjau galimybę apsilankyti prozektoriume. Nustebau pamatęs, kiek žmonių mirė nuo užspringimo. Tą dieną iš 12-os lavonų 7 ar 8 mirė užspringę. Grįžęs namo, iškart pasižiūrėjau kaip reikia sau pačiam atlikti Heimlicho manevrą.“

Antrasis žmogus dalinosi tokia istorija: „Vieną kartą mums atvežė vyrą, kuris, kaip mums atrodė, mirė perdozavęs metamfetamino. Pradėjus skrodimą, perpjoviau jo plaučius, iš kurių pasipylė keksiukų su mėlynėmis mišinys. Įkišau pirštą į jo burną, kuri buvo pilna šio mišinio. Jo buvo ir vyro gerklėje. Pasirodo, dėl apsvaigimo jis valgydamas prarado sąmonę ir užspringo keksiukų mišiniu.“

Visuomet patikrinkite ar subjektas (gyvūnas ar žmogus) iš tiesų yra miręs

Vienas žmogus pasakojo dirbęs veterinarijos klinikoje, kurioje buvo atliekama nemažai zoologijos sodo gyvūnų skrodimų. Mirus aligatoriui, sodo prižiūrėtojai išsiuntė jį į šią kliniką. Gyvūnas buvo užšaldytas, norint sustabdyti kūno irimą. Veterinarai išėmė gyvūną iš dėžės ir paguldė jį ant stalo.

Užpildę visus dokumentus, veterinarai pradėjo skrodimą, kai staiga aligatorius atmerkė savo akis. Pasirodo, jis buvo gyvas. Zoologijos sodo veterinaras neatskyrė ligos nuo mirties, o dėl žemos temperatūros aligatorius pateko į komą. Deja, tai viskas, ką pasakotojas žino apie šią istoriją, nes toje veterinarijos klinikoje jis nebedirba jau septynerius metus.

REKLAMA

Įdomu tai, kad aligatoriai geba išgyventi labai žemoje temperatūroje. Visi ropliai yra šaltakraujai, taigi temperatūrai nukritus, šąlant jų kraujui, jie tiesiog sulėtėja. Tokia nejudri būsena yra grįžtama. Išties, aligatoriai gali išgyventi užšalusiuose ežeruose ir pelkėse, iškišę savo nosis virš vandens, kad galėtų kvėpuoti. Kai temperatūra pradeda kilti, aligatoriai vėl pradeda reguliuoti savo kūno temperatūrą. Ir paprastai, kad tai padarytų, jiems nereikia skrodimo.

Paprasčiausiais paaiškinimas visuomet yra geriausias

Dar vieną istoriją papasakojo vartotojas, prisistatęs kaip buvęs žmogžudysčių detektyvas.

„Po nedaug žiūrovų susilaukusio mokslinės fantastikos filmo seanso valytojos paskutinėje kino salės eilėje rado maždaug 30-ies metų vyro kūną. Aplink ir pačioje jo burnoje buvo rasta keistų draskymo žaizdų. Vyro akyse ir ant skruostų buvo matomos taškinės kraujosrūvos, tačiau nebuvo jokių požymių, kad vyras buvo smaugtas. Nebuvo ir jokių akivaizdžių lėtinių ligų požymių. Vyras atrodė sveikas. Šalia vyriškio buvo rasta piniginė su įprastais joje esančiais daiktais ir vienu filmo bilietu, parodžiusiu, kad vyras į kiną atėjo vienas. Kilo įtarimų, kad čia galėjo įvykti keista filmus primenanti žmogžudystė.

Tačiau atlikus skrodimą jo stemplėje buvo rastas didelis kiekis suspaustų kukurūzų spragėsių. Pasirodo, vyras taip nekantravo pamatyti šį filmą, kad kimšo spragėsius į burną tol, kol užspringo."

Paaiškėjo, kad įdrėskimus savo burnoje ir aplink ją vyras pasidarė pats, bandydamas ištraukti spragėsius iš savo burnos (tai buvo patvirtinta atlikus vyro panagėse rastos odos DNR tyrimą). Filmas buvo garsus, o jis sėdėjo pačiame salės gale, taigi niekas nepamatė ir neišgirdo kaip vyras užspringo. Istoriją papasakojęs vyras sakė, kad nuo to laiko niekada nebevalgo spragėsių.

Nediagnozuotos ligos

Daktarai trokšta tokios prieigos prie žmogaus kūno, kokią turi patologai. Būtų daug lengviau nustatyti problemą, tiesiog pažiūrėjus tiesiai į žmogaus vidų, tačiau to padaryti, deja, neįmanoma.

REKLAMA

Taigi atliekant tyrimus, patologai kartais randa prieš tai nediagnozuotas ligas, apie kurias mirusysis arba jo daktarai nieko nežinojo.

Viena medikė pasakojo: „Studijų metu padėjau atlikti vieną skrodimą. Mirusi pacientė – 40-metė moteris. Jos ligos istorijoje buvo daugybė nusiskundimų pilvo skausmais. Vienas daktaras netgi pavadino ją „hipochondrike“, o kiti teigė, kad moteris turi nerimo sutrikimą. Perpjovėme jos pilvą, ir pastebėjome, kad ji turi audinių perteklių, ji aiškiai sirgo endometrioze. Ji kentėjo ištisus dešimtmečius, o jai niekada nebuvo skirta laparoskopija. Ji neturėjo nerimo sutrikimo, ji sirgo rimta liga.“

Visgi, pacientės mirties priežastis su endometrioze nebuvo susijusi. 

Kitas medicinos studentas dėstė: „Kartą atlikau skrodimą perdozavusiam kokaino vyrui. Šį narkotiką vyras vartojo dažnai. Jis daugiau nei 30 metų buvo alkoholikas ir kartais patirdavo priepuolius. Akivaizdu, kad jaunystėje jam į galvą pataikė beisbolo kamuoliukas, tačiau jis niekada nesikreipė į gydytojus. Kai pradėjau tirti jo smegenis, pastebėjau, kad jo kaukolėje buvo graikinio riešuto dydžio skylė, o po ja esančios smegenys atrodė taip, lyg kažkas dalį jų būtų išėmęs su šaukštu ledams. Jis daugiau kaip trisdešimt metų vaikščiojo su skyle smegenyse, dėl kurios patirdavo priepuolius. Nenuostabu, kad jis pradėjo gerti. Bet štai jo kepenys buvo visiškai sveikos."


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų