Kauno „Žalgirio“ krepšininkai namuose 105:94 (21:19, 19:18, 24:21, 41:36) palaužė Nansi SLUC klubą ir į savo sąskaitą įsirašė antrą pergalę. Vis dėlto norint patekti į išsvajotąjį Eurolygos TOP-16 etapą to neužtenka – mūsiškiams paskutiniame ture išvykoje reikia būtinai nugalėti B grupės nugalėtojų vardą jau užsitikrinusią „Regal Barceloną“.

Žalgiriečiai rungtynes pradėjo tokiu penketu: Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Dainius Šalenga, Paulius Jankūnas ir Eurelijus Žukauskas. Nors svečiai pirmieji pelnė taškus, kauniečiai į tai atsakė iš karto dviem sėkmingomis P. Jankūno ir J. Mačiulio atakomis.

Puikiai į žaidimą įsiliejo ir nuo atsarginių suolelio pakilęs Tadas Klimavičius, po kurio keturių iš eilės taškų žaliai balti pirmavo 8:4. Šeimininkai ir toliau nemažino apsukų - po M. Kalniečio penkių taškų „Žalgiris“ pabėgo į priekį 17:9. Vis dėto prancūzai po minutės pertraukėlės spurtavo net 12:2 ir išsiveržė į priekį 21:19.

Antrajame kėlinyje svečiai ir toliau laikė iniciatyvą savo rankose: po Michelio Morandais dvitaškio SLUC ekipa susikrovė jau šešių taškų pranašumą - 29:23. Tiesa, tada vėl pabudo „Žalgirio“ krepšininkai, kurie po Artūro Milaknio tritaškės bombos išlygino rezultatą (35:35), o kėlinio pabaigoje po Tado Klimavičiaus ir Manto Kalniečio taiklių metimų vėl susigrąžino sau persvarą - 40:37.

Po didžiosios pertraukos Gintaro Krapiko auklėtiniams pavyko dar kiek labiau atitrūkti - daugiausia Jono Mačiulio pastangomis mūsiškiai įgijo aštuonių taškų pranašumą 57:49. Visgi prancūzams pavyko kiek aptirpdyti deficitą - po trijų kėlinių „Žalgirio“ vyrai priekyje 64:58.

Nansi SLUC klubas niekaip nenorėjo pasiduoti ir lipo kauniečiams ant kulnų - visgi po dar vieno Artūro Milaknio tritaškio mūsiškiai išsaugo trapią persvarą 69:65. Tiesa, nepaisant visų žalgiriečių pastangų, reikiamos persvaros įgyti taip ir nepavyksta. Taikydamas tyčinių pražangų taktiką „Žalgiris“ pasiekia rekordinę dvylikos taškų persvarą (103:92), bet tai buvo viskas. Finalinė rungtynių sirena paskelbė svarbią, bet nieko negarantuojančią Lietuvos čempionų pergalę rezultatu 105:94.

„Žalgiris“: J.Mačiulis 29 (dvitaškiai 5/6), D.Šalenga 18, P.Jankūnas (16 atk. kam., 7 kl.) ir T.Klimavičius (9 atk. kam.) - po 15, M.Kalnietis 12, M.Milaknis 11, Š.Vasiliauskas 5.

SLUC: S.Tchicamboudas 21, R.Greeras 19, C.Julianas 16, L.Wilsonas 10, A.Akingbala 9.

Iškovojus pergalę mažesniu nei 15 taškų skirtumu žalgiriečių situacija labai komplikavosi – dabar kauniečiams paskutinėse grupės rungtynėse Barselonoje reikia įveikti B grupės nugalėtojus „Regal Barcelonos“ krepšininkus.