TOK atliks tyrimą dėl Minsko bandymo prievarta grąžinti namo olimpietę vyras paliko Baltarusiją

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) pareigūnai antradienį pranešė atliksiantys tyrimą Baltarusijos atžvilgiu dėl kaltinimų, kad baltarusių olimpinė komanda bandė prievarta išsiųsti namo sportininkę, kai ši viešai sukritikavo savo trenerius.

Olimpietė Kryscina Cimanouskaja šiuo metu glaudžiasi Lenkijos ambasadoje Tokijuje.

Sprinterė sako bijanti atsidurti už grotų, jei sugrįš į tėvynę. Vėliau šią savaitę ji turėtų išvykti į Lenkiją, kuri pirmadienį suteikė jai humanitarinę vizą.

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) antradienį apkaltino Minsko režimą „transnacionalinių represijų aktu“ dėl numanomo bandymo priversti olimpietę grįžti namo.

K. Cimanouskaja praleido naktį Lenkijos ambasadoje Tokijuje, į kurią atvyko pirmadienį vakare. Varšuva pasmerkė „nusikalstamą bandymą pagrobti“ sportininkę.

„Pasirūpinome, kad Kryscina Cimanouskaja būtų saugi Lenkijos ambasadoje Tokijuje, ir, jei reikės, pasiūlysime jai galimybę tęsti karjerą“, – parašė Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moraveckis) socialiniame tinkle „Facebook“.

Lenkijoje gyvenantis baltarusių disidentas Pavelas Latuška socialiniame tinkle „Twitter“ rašė, kad K. Cimanouskaja liks Lenkijos ambasadoje Tokijuje iki jos išvykimo į Varšuvą – galbūt jau trečiadienį.

Olimpietės vyras Arsenijus Zdanevičius naujienų agentūrai AFP sakė pabėgęs iš Baltarusijos ir turįs vilties „artimiausioje ateityje“ susitikti su savo sutuoktine.

„Manau, man ten nebebūtų saugu“, – telefonu iš Ukrainos sakė 25 metų kūno rengybos treneris.

Bėgikė, kurios specializacija – 200 metrų distancija, sukritikavo Baltarusijos lengvosios atletikos federaciją, kai ši pabandė priversti sportininkę dalyvauti estafetės rungtyje. Anot K. Cimanouskajos, po išsakytos kritikos bandyta ją prievarta išsiųsti namo.

Nuo 1994 metų Baltarusiją geležiniu kumščiu valdantis Aliaksandras Lukašenka ėmė griežtomis priemonėmis slopinti bet kokias nepaklusnumo apraiškas po masinių protestų bangos, kurią išprovokavo jo ginčijamas perrinkimas pernai rugpjūtį vykusiuose rinkimuose. Baltarusių opozicija ir Vakarų šalys tuos rinkimus laiko suklastotais.

K. Cimanouskaja buvo viena iš daugiau kaip 2 tūkst. baltarusių sporto veikėjų, pasirašiusių atvirą laišką, kuriuo buvo reikalaujama, kad būtų surengti nauji rinkimai ir paleisti politiniai kaliniai.

Lenkija yra griežta A. Lukašenkos režimo kritikė, priglaudusi ne vieną Minsko režimo persekiotą baltarusių opozicionierių.

Tačiau pavojuje atsidūrė kiti sportininkės šeimos nariai. Anot „Reuters“, bėgikės vyras Arsenijus Ždanevičius paliko Baltarusiją ir spėjo pabėgti į Kijevą pirmadienį, kad išvengtų A.Lukašenkos pareigūnų arešto.

Iš Kijevo A.Ždanevičius turėtų nukeliauti į Varšuvą, kad galėtų aplankyti savo žmoną. Bet baltarusių pareigūnai jau spėjo apsilankyti pas šalyje gyvenančius sportininėks tėvus, kurie, kaip skelbiama, tikino, jog jų dukra yra užverbuota užsienio valstybės agentė ir ji dėl pačios savo saugumo privalo kuo greičiau grįžti namo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų