Talentingasis Rokas Giedraitis: jei tik turiu šansą, visuomet kraunu kamuolį iš viršaus

23 metų 198 cm ūgio Vilniaus „Lietuvos ryto“ puolėjas Rokas Giedraitis – pirmas lietuvis per LKL istoriją šį savaitgalį dalyvausiantis ir Snaiperio, ir Dėjimų į krepšį konkurse. Prieš dvejus metus savo laimę abiejuose konkursuose mėgino žalgirietis Justinas Dentmonas, tačiau liko antras.

9

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: Roko Giedraičio krepšinio karjera sostinėje

„Mane parinko – pasiūlė, nenoriu atsisakyti. Kai turiu tą vaidmenį, tai stengsiuosi laimėti“, - tv3.lt kalbėjo R. Giedraitis. Ilgamečio „Šiaulių“ žaidėjo Roberto Giedraičio sūnus į sostinės ekipą persikėlė prieš šį sezoną ir sirgalius nuolat džiugina efektingai užbaigdamas atakas ar „įsūdydamas“ taiklias tolimas bombas.

NBA dėjimai - kitas pasaulis

„Ką tai duoda? Užsivedimo, pasitikėjimo savimi. Aišku, ir komandos draugams gerai. Kai yra šansas, stengiuosi įdėti į krepšį iš viršaus. Fanams taip pat įdomiau“, - teigė R. Giedraitis. Jis prisipažino, kad Snaiperio konkursui ruošiasi likdamas po treniruotės, tačiau čia – daug neprisiruoši. Visai kas kita – dėjimų iš viršaus iššūkis.

„Tos medžiagos, kaip efektingai įdėti, gali daug prisižiūrėti, bet ne viską gali padaryti. Kaip visada – mėginsiu kažką įdomesnio. Dėjimai per kažką, įdėti sukantis 180 laipsnių kampu visuomet originalūs, bet reikia juos atidirbti, atėjus iš karto nepadarysi“, - teigė krepšininkas, pažadėjęs kažko įdomesnio sugalvoti ir pats.

REKLAMA

Praėjusį savaitgalį Toronte praūžusiame NBA Visų žvaigždžių savaitgalyje atlikti Zacho LaVine‘o ir Aarono Gordono dėjimai į krepšį paliko didelį įspūdį R. Giedraičiui: „Tai kaip visai kitas pasaulis. Kažkur buvau matęs, bet kad taip galėtų įdėti – kažkas nerealaus. Tiesa, už originalumą pergalę atiduočiau A. Gordonui.“

Ką LKL dėjimų į krepšį konkurse puolėjas stipriausiu varžovu laiko lenką Rafalą Lipinskį. „Per video atrodo vienaip, o kai atvažiuos gal bus kitaip. Visi esame panašaus lygio ir stengsimės kažką parodyti, - teigė Rokas. – O tritaškiai? Kaip diena. Gali sukristi, o gali nesukristi.“

Ne po stovyklas vaikyti, o individualiai tobulėti

Savo prognozę davė ir „Lietuvos ryto“ strategas Tomas Pačėsas. Anot jo, R. Giedraičiui gal dėjimų konkurse bus sunkiau: „Viskas priklausys nuo konkurentų. Bet ranką turi gan taiklią ir jei bus jo diena, snaiperių konkurse gali ir nustebinti.“

Kalbėdamas apie R. Giedraitį kaip žaidėją Vilniaus komandos treneris neabejojo, kad „medžiaga“ gan nebloga. „Yra ūgis, greitas metimas, greitos kojos, tačiau šiandieninis krepšinis labai universalus, reikia dirbti abejose aikštės pusėse tiek gynyboje, tiek puolime. Jam gynybos atžvilgiu dar trūksta raumenyno, įgūdžių. Turi kur tobulėti – kamuolio varymas kaire ranka, prasiveržimai. Kuo jis bus universalesnis, tuo bus geresnis. Daug darbo prieš akis“, - teigė jis.

Paklaustas, ar pernai Lietuvos rinktinės stovykloje gerai užsirekomendavęs puolėjas turi didesnius šansus šiemet patektį į rinktinės pagrindą, T. Pačėsas tikino, kad apie tai dar anksti kalbėti.

„Reikėtų nevaikyti jo po stovyklas, o koncentruotis ties tais dalykais, kurie jam padėtų padaryti progresą. Kalbame apie raumenyną ir gynybinius įgūdžius. Laiko jis turi dar pakankamai – jaunas ir perspektyvus. Didesnis dėmesys turėtų būti individualiai techniniai. Kad tai būtų ne tipinis metikas, o galėtų veržtis, žaisti du prieš du, žinoti, kur perdavimą duoti. Tai atvertų didesnes galimybes tiek klubui, tiek jam pačiam“, - neabejojo „Lietuvos ryto“ komandos strategas.

REKLAMA

T. Pačėso kieta ranka - yra tvarka

Pats R. Giedraitis tvirtino, kad persikėlimas į sostinę davę didelę naudą jo progresui: „Man postūmis, kai pakyli aukščiau. Pradėjau nuo regionų krepšinio lygos, NKL, LKL, dabar „Lietuvos rytas“. Mane tai motyvuoja dar daugiau dirbti.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų