40
Kazys Maksvytis  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyko trečiosios „Betsafe-LKL“ pusfinalio serijos rungtynės tarp Kazio Maksvyčio auklėtinių ir Panevėžio „Lietkabelio“ ekipos. Apylygėje kovoje panevėžiečiai išnaudojo progą prasitęsti sezoną ir 67:66 įsirašė pirmąją pergalę pusfinalio serijoje 2-1.

40

Po rungtynių vykusios Nenado Čanako spaudos konferencijos metu už sienos atrodė, jog griūva dangus. Iš „Žalgirio“ rūbinės pasigirdo K. Maksvyčio riksmai ant auklėtinių.

„Tai atkovotas kamuolys, tai kažkur įkirtimas. Prasiginame apie 20 sekundžių ir varžovai vis tiek pelno lengvus taškus. Iš blogų situacijų dar galiu paminėti tai, kad nemažai surinkome pražangų metimo metu. Manau, kad tai daug pasako apie mūsų prastą pražangų pasirinkimą.

Puolime susikūrėme begalę lengvų metimų, ypatingai antroje rungtynių pusėje tiek iš po krepšio, tiek nuo tritaškio linijos. Kartais susikūrėme geras situacijas, tačiau metimų nepataikėme. Bendrai žiūrint, nesu patenkintas. Komanda nežaidžia 100 proc. pusfinalio ritmu“, – po rungtynių sakė vyriausias „Žalgirio“ treneris Kazys Maksvytis.

Spaudos konferencijoje K. Maksvytis buvo itin nešnekus, tačiau paminėjo svarbiausius rungtynių momentus ir pakomentavo R. Šmito pratęstą kontraktą bei D. Giedraičio traumos rimtumą.

Dėl ko buvo didžiausias pyktis ant žaidėjų rūbinėje?

Tiesiog nusiteikimas nėra tinkamas pusfinalio serijai. Nėra playoff'ų rėžimo.

Paskutinėje atakoje T. Cavanaugh gavo kamuolį ir matėsi abejonių, kokia buvo idėja?

Paskutinę ataką turėjo sužaisti I. Tayloras su E. Ulanovu. Jeigu apie tą pačią ataką kalbame, manau ten buvo gera galimybė perduoti kamuolį E. Ulanovui, tačiau nepadavė. Tada sukome kamuolį, atsilikinėjome ir bandėme atakuoti. Manau, jog buvo rizikingas perdavimas, reikėjo dar palaukti.

Trečiasis kėlinys atrodo buvo sėkmingiausias, tačiau gale buvo išvaistyta persvara. Ar galėjo taip būti, kad auklėtiniai per anksti apsidžiaugė pergale?

Perėmėme iniciatyvą į savo rankas, tačiau „Lietkabelis“ nepasidavė ir iškovojo pergalę.

I. Brazdeikio minutės sezono metu ir šioje serijoje smarkiai skiriasi. Kokios jo didžiausios problemos šioje serijoje?

Nenoriu išsiplėsti apie žaidėjus. Žaidžia tie, kurie geriausi komandoje.

Su R. Šmitu pratęstas kontraktas. Kiek tai buvo svarbus vasaros darbas ir kiek dėl to džiaugiatės?

Jis užsirekomendavo sezono metu, nes yra gana fiziškas ir gali žaisti per kelias pozicijas. Tai mus tenkina ir džiaugiamės pratęsta sutartimi. Išlaikėme vieną iš komandos branduolio žaidėjų.

Be Tayloro šiose rungtynėse trūko kitų gynėjų indėlio. Trūksta kitų indėlio?

Tai minėjau ir rūbinėje. „Lietkabelio“ gynėjai kontroliavo rungtynes. Jie įvesdavo į derinius ir buvo geresni už mūsiškius. Čia mūsiškiai turi pasitempti.

Dovydas Giedraitis ketvirtajame kėlinyje šlubčiodamas paliko aikštę. Kas jam nutiko?

Gavo nedidelę čiurnos traumą. Žiūrėsime, gydytojai daugiau pasakys.