Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors ir buvo imtasi prevencinių priemonių, dopingo skandalų nepavyko išvengti prestižiškiausioms daugiadienėms dviračių lenktynėms Tour de France 2007.

REKLAMA

Patrikas Sinkewitz apkaltintas dopingo vartojimu.

Po š. m. liepos 16d. Patrikui Sinkewitz, T-Mobile komandos dviratininkui, pareikštų kaltinimų dėl testosterono vartojimo, jo advokatas paprašė atlikti pakartotinę ekspertizę.

„Patriko Sinkewitz advokatas mums atsiuntė faksu prašymą pakartotinai ištirti mėginį B, kuris buvo paimtas š. m. liepos 8d. prieš pat Tour de France 2007 startą (prologą). Pakartotinas tyrimas bus atliktas penktadienį, o jo rezultatai bus žinomi sekmadienį“.– sakė Vokietijos dviratininkų federacijos prezidentas Martinas Wolfas.

REKLAMA
REKLAMA

Beje, dviratininko advokatas teigia, kad antidopingo tyrimai buvo atliekami nesilaikant taisyklių reikalavimų. Po patalpą, kurioje buvo laikomi mėginiai, vaikščiojo daugybė žmonių, nors protokolas numato tiktai vieną inspektorių.

Kompanija „Adidas“ – prieš dopingo vartojimą.

Kaip praneša šiandienos (07.07.20) vokiečių laikraštis „Süddeutsche Zeitung“, kompanija „Adidas“ ruošiasi nutraukti bendradarbiavimą su prestižinių dviračių lenktynių organizatoriais, tuo siekdama atsiriboti nuo neleistinų preparatų toleravimo sportiniame pasirengime.

Kompanija „Adidas“, antra pagal svarbą rėmėjų kompanija Pasaulio sporto varžybose, o tuo pačiu ir komandos T-Mobile partnerė, savo sprendimą praneš po vokiečių dviratininko Patriko Sinkewitz pakartotinio antidopingo testo rezultatų.

Michaelio Rasmusseno elgesys ir veiksmai kelia įtarimų Antidopingo komisijai.

Dopingo šešėlis lydi ir Danijos dviratininką Michaelį Rasmusseną iš komandos Rabobank. Šis potencialus lyderis bei pretendentas į Tour de France 2007 nugalėtojo titulą vakar, ketvirtadienį, taip pat buvo apšmeižtas dopingo vartojimu.

REKLAMA
REKLAMA

Danijos internetiniame dienraštyje Politiken“ M. Rasmussenas teigia, kad Federacijai jis „norėjo pasiaiškinti (kodėl su juo nebuvo galima susisiekti treniruočių metu), bet jo niekas nenorėjo klausyti.“ Taip pat jis tvirtina gavęs tik vieną vienintelį pranešimą, kuris jį pasiekė pavėluotai.

Federacija teigia, kad tai melas: „Mūsų turimais šaltiniais, tokiais kaip Tarptautinė dviratininkų sąjunga (TDS) ir Danijos Antidopingo agentūra, Rasmussenas neatsiliepė į daugelį pranešimų“,– sakė Federacijos direktorius M. Worre.– „Tai yra slapta informacija, bet žmonės turi teisę žinoti, kad TDS kovoja už saugų sportą“. Federacija taip pat nurodė, kad jų sprendimas nesusijęs su teigiamu dopingo testu, bet šio sportininko elgesys ir veiksmai „kelia labai daug klausimų“.

Danų dviratininkų – sugadinta reputacija.

Danijos federacijos sprendimas pašalinti Michaelį Rasmusseną dėl galimo dopingo vartojimo turi pagrindo. 1996-ųjų metų laimėtojas Bjarne Riis prieš prasidedant Tour de France 2007 prisipažino vartojęs eritropoietiną (EPO). Du iš trijų kitų geltonų marškinėlių laimėtojų-danų jau buvo sučiupti vartoję dopingą. Tai Kim Andersenas, 1983-ųjų metų lyderis Tour de France lenktynėse, dabar einantis CSC komandos sporto direktoriaus pareigas, ir Bo Hamburger, 1998-ųjų metų geltoni marškinėliai, kuris buvo pašalintas iš Danijos dviratininkų komandos po trejų metų.
M. Rasmussenas nemėgsta būti pastebėtas.
Pats M. Rasmussenas atsisako komentuoti šį dopingo skandalą. Jis tvirtina, kad tai šmeižtas, nes kažkam nepatinka tai, kad jis pirmauja bendroje įskaitoje. Bet danų dviratininkas yra įsitikinęs, kad tai jam neturėsią įtakos likusiuose Tour de France 2007 etapuose.
Pasak M. Rasmusseno, skandalas laužtas iš piršto. Treniruotėms jis pasirinko tiesiog nuošalesnę vietą Meksikoje (jo žmona yra meksikietė). O nenorėdamas atkreipti į save dėmesio, ant dviračio sėda su neišskirtine juodos spalvos apranga.

Michaeliui Rasmussenui šios dviračių lenktynės gali būti paskutinės.

REKLAMA
REKLAMA

Šios Tour de France lenktynės Michaeliui Rasmussenui gali būti paskutinės. Danijos dviratininkų federacijos nutarimu, priimtu š. m. birželio 21d., jis buvo pašalintas iš nacionalinės komandos.

M. Rasmussenas išbrauktas iš Pasaulio čempionato, vyksiančio Štutgarde š. m. rugsėjį. Jis nepasirodys nei Pekino Olimpinėse varžybose 2008-aisiais metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų