6
Kroatija  – Japonija (nuotr. SCANPIX)

Pirmadienio vakarą Pasaulio taurės aštuntfinalio etape susikovė Japonijos ir Kroatijos rinktinės. Po dviejų pratęsimo kėlinių ir 11 m. baudinių serijos 2:1 triumfavo Kroatijos rinktinė.

6

Pirmajame kėlinyje vyko apylygė kova. Abi komandos atrodė gana panašiai, vienu metu labiau dominuodavo japonai, kitu kroatai. Abiems komandoms pavyko susikurti pavojingų progų prie varžovų vartų, tačiau iki pat kėlinio pabaigos nei vieniems nepavyko progų paversti įvarčiais.

Tačiau 43-ąją minutę japonai nuostabiai išžaidė kampinį ir Daizenas Maeda realizavo pirmąjį rinktinės įvartį šiose rungtynėse. Per likusį laiką kroatams nepavyko sukurti stebuklo ir į pertrauką komandos išėjo 1:0 pirmaujant Japonijos rinktinei.

Į antrąjį kėlinį užsivedę sugrįžo kroatai ir jau 56-ąją minutę Ivanas Perisičius išlygino rezultatą siųsdamas įvartį iš tolimos distancijos.

Vėliau rungtynių ritmas buvo kiek kritęs, sportininkai atliko daugiau perdavimų, tačiau mažiau puolimo.

Per pagrindinį rungtynių laiką nugalėtojo išsiaiškinti nepavyko, rezultatas išliko 1:1. Taigi komandos keliavo į 30 minučių pratęsimą.

Per pirmąjį 15 minučių pratęsimą rezultatas išliko 1:1. Pratęsimo pradžioje grėsmingų atakų komandoms susikurti nepavyko, tačiau geriau atrodė japonai. Vėliau komandos apsikeitė pavojingais smūgiais, tačiau išsiveržti į priekį nepavyko.

Taip pat atrodė ir antrasis pratęsimo kėlinys, kuriame nebuvo jokių kuriozų. Taigi po pagrindinio rungtynių laiko ir dviejų pratęsimo kėlinių komandos reikalus ėjo aiškintis prie 11 m. baudinių linijos.

11 m. baudinių serijoje jaudulys pakišo koją japonams. Pastarieji nesugebėjo realizuoti net trijų baudinių. Tuo tarpu kroatai pasinaudojo situacija ir realizuodami 3 baudinius iš 4. Po baudinių serijos Kroatijos rinktinė šventė pergalę 2:1.

Kroatija Pasaulio taurės ketvirtfinalyje susitiks su Brazilija arba Pietų Korėja. Tai priklausys nuo to, kas nugalės pastarųjų susitikime.