Tokijo olimpinėse žaidynėse sekmadienį toliau tęsėsi krepšinio turnyras. Žūtbūtinę pergalę C grupėje iškovojo Argentina (1/2), kuri 97:77 (26:16, 20:22, 19:15, 32:24) pranoko Japoniją (0/3).

Šis laimėjimas argentiniečiams leido užsitikrinti bilietą į turnyro ketvirtfinalį. Į ten jie pateko kaip viena iš dviejų geriausių trečiąsias vietas užėmusių komandų. Antroji tokia rinktinė dar yra B grupėje trečia likusi Vokietija.

Mačą jie pradėjo labai gerai. Lengvą ir greitą krepšinį rodžiusi Argentina atakavo puikiai ir gana greitai išsiveržė į priekį. Pasinaudoję ir savo centimetrais po krepšiu po pirmojo kėlinio Argentina pirmavo 26:16.

Nepaisant to, japonai nebuvo linkę pasiduoti. Nors skirtumas antrojo kėlinio pradžioje dar labiau išaugo, bet mini spurtą surengę japonai sugebėjo į tai atsakyti ir vis dar buvo pakankamai netoli varžovų (38:46).

Po pertraukos vaizdas aikštėje išliko panašus. Nors skirtumas visada laikėsi maždaug ties 10-12 taškų riba, tačiau japonai nesugebėjo surengti lemiamo šturmo.

Argentina sėkmingai puolė, puikius momentus kūrė veteranas Luisas Scola ir Facundo Campazzo. Rungtynėms artėjant prie pabaigos ir likus 4 min. iki ketvirtojo kėlinio pabaigos argentiniečiai jau pirmavo 83:67.

Per likusias ketvirtojo kėlinio minutes pergalingą persvarą išlaikė ir iškovojo žūtbūtinę pergalę.

41 metų veteranas L. Scola vėl žaidė puikiai. Jis per 26 minutes pelnė 23 taškus ir atkovojo 11 kamuolių.

Įžaidėjas F. Campazzo surinko 17 taškų ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

Japonų gretose Yudai'us Baba surinko 18 taškų. NBA talentas Rui Hachimuira pridėjo 13 taškų ir 11 sugriebtų kamuolių.

C grupėje kiek vėliau šiandien dar susikaus Ispanijos (2/0) ir Slovėnijos (2/0) rinktinės. Ten spręsis pirmosios grupės vietos likimas.

Ketvirtfinalių burtai bus traukiami iškart po šio mačo.

Argentina: Luisas Scola 23 (4/13 dvitaškių, 5/8 tritaškių, 10 atk. kam.), Facundo Campazzo 17 (7 atk. kam., 11 rez. perd.), Gabrielis Deckas 16 , Marcosas Delia 14 (7 atk. kam.), Nicolas Brussino 8 (7 atk. kam.), Luca Vildoza 7, Nicolas Laprovittola 4 .

Japonija: Yudai‘us Baba 18 (7 atk. kam.), Yuta Watanabe 17 (9 atk. kam.), Rui Hachimura (11 atk. kam.) ir Makoto Hiejima (1/5 tritaškių) po 13, Daiki Tanaka 10.