0

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams nepavyko įkąsti favoritams. VTB Vieningosios lygos pusfinalyje Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai 72:79 (20:22, 18:19, 14:14, 20:24) tik po atkaklios kovos nusileido Jono Kazlausko vadovaujamai Maskvos CSKA ekipai su Ramūnu Šiškausku ir Darjušu Lavrinovičiumi.

Finale CSKA susikaus su Kazanės „Unics“ komanda, o „Lietuvos rytas“ dėl trečios vietos surems ginklus su Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“.

„Lietuvos rytas“: A.Rašičius 16, P.Samardžiskis 15, T.Rice'as 12, L.Robertsas 9, S.Babrauskas 8, R.Seibutis 6.

CSKA: A.Kirilenko 19, M.Teodosičius 13, N.Krstičius 12, A.Švedas 10, D.Lavrinovičius 9... R.Šiškauskas 2.

Vilniečiai sėkmingiau pradėjo susitikimą ir nesvetingai sutiko svečius iš Maskvos (4:0, 12:6), tačiau CSKA pagerino žaidimą gynyboje ir perėmę iniciatyvą laimėjo pirmąjį ketvirtį - 22:20. Antrojo kėlinuko pradžioje Rusijos čempionai ėmė dominuoti ir didino skirtumą (31:22), bet savo žodį tarė penkis taškus iš eilės pelnęs T.Rice'as, o po A.Rašičiaus tritaškio J.Kazlauskas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės - 30:31.

Po pertraukos „Lietuvos rytas“ nuolat mynė svečiams ant kulnų ir gerokai tampė CSKA žaidėjų nervus. Tiesa, armiečiams pavyko atsilaikyti prieš vilniečių bandymus perimti iniciatyvą ir po trijų kėlinių Maskvos ekipa turėjo trijų taškų pranašumą - 52:55. Ketvirtojo kėlinio viduryje „Lietuvos rytas“ įrodinėjo, jog CSKA gali nė nesitikėti lengvai patekti į finalą - 57:59. Likus kiek daugiau nei 4 min. rezultatas buvo lygus - 61:61. Lemiamu metu CSKA į priekį ėmė tempti A.Kirilenko bei M.Teodosičius - 65:69. T.Rice'o tritaškis pataisė situaciją (68:69), bet J.Kazlausko kariauna turėjo savo atsaką - 68:73. Atkurti intrigos nebepavyko.