LKL čempionato rungtynėse Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa namuose 86:83 (19:27, 19:17, 18:24, 30:15) po dramatiškos kovos palaužė Šiaulių „Šiaulių“ krepšininkus.

Sužaidus pusantros minutės vilniečiai buvo priekyje (3:2), tačiau įmetė 8 taškus be atsako bei Rimą Kurtinaitį privertė prašyti minutės pertraukėlės – 10:3. Daugiausiai taiklių baudos metimų dėka šalies čempionai buvo sumažinę deficitą iki 5 taškų (11:16), bet netrukus sekė sėkminga šiauliečių atkarpa, kuri jiems leido pirmą kartą šiame mače įgyti dviženklį pranašumą – 25:15. Po pirmojo kėlinio Antano Sireikos auklėtiniai buvo priekyje 27:19.

Antrajame kėlinyje po M. Bjelicos ir M. Gecevičiaus taškų aikštės šeimininkai sumažino savo deficitą per pusę (25:30), tačiau „Šiauliai“ čia pat atsakė 6 taškais iš eilės ir vėl atitrūko – 36:25. „Lietuvos ryto“ krepšininkai nesutriko. J. Sinica ir S. Buterlevičius smeigė po tritaškį, dvitaškį pridėjo I. Miloševičius ir sostinės ekipa grėsmingai priartėjo – 33:36. Po A. Sireikos paprašytos minutės pertraukėlės šiauliečiai atsigavo ir sėkmingiau užbaigė ketvirtį – 44:38.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas“ bandė perlaužti rungtynių eigą sau naudinga linkme. Sužaidus 5 minutes vilniečiai pavyko sumažinti deficitą iki 5 taškų – 52:57. „Šiauliai“ laimėjo 3 minučių atkarpą 10:0 bei įgijo rekordinį 15 taškų pranašumą – 67:52. Ketvirtis baigėsi svečiams esant priekyje – 68:56.

Paskutiniajame ketvirtyje „Lietuvos rytas“ kilo į lemiamą šturmą. Prabėgus trims su puse minutės jie sugebėjo sumažinti atsilikimą iki vienaženklio skaičiaus – 64:73. Daugiau sumažinti persvaros „Šiauliai“ varžovams neleido. Likus žaisti 4 minutes M. Kuzminskas pataikė dar vieną tolimą metimą ir priartino savo komandą prie pergalės – 78:66. Vis tik vilniečiai neketino anksčiau laiko sudėti ginklų. S. Babrausko ir D. Zavacko tritaškiai grąžino viltis LKL čempionams – 78:82.

Likus rungtyniauti 50 sek. „Šiaulių“ turėjo pakankamai saugią 5 taškų persvarą – 83:78, bet netrukus A. Šikšnius buvo nubaustas abejotina nesportine pražanga. S. Babrauskas realizavo vieną baudą iš dviejų – 81:83.

Netrukus S. Babrauskas pataikė tritaškį taip išvesdamas „Lietuvos rytą" į priekį (84:83) bei „Šiauliams“ lemiamam antpuoliui palikęs 9 sekundes. Svečiai paskutinės atakos suregzti nesugebėjo – kamuolį prarado D. Low. S. Babrauskas pataikė dar du baudų metimus, o desperatiškas M. Kuzminsko metimas iš aikštės vidurio tikslo nepasiekė.

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius 17, Steponas Babrauskas 15, Milko Bjelica 14, Kenanas Bajramovičius (8 atk. kam.) 12, Igoris Miloševičius 7, Justas Sinica ir Donatas Zavackas po 6, Simas Buterlevičius 5, Jonas Valančiūnas 4.

„Šiauliai“: Mindaugas Kuzminskas 27, Derrickas Low 17, Deivydas Gailius 9, Vytautas Šarakauskas 8, Mindaugas Žukauskas (7 rez. perd.), Arvydas Šikšnius bei Raitis Grafas po 6, Vaidas Pauliukėnas ir Marius Prekevičius po 2.