Kas pranašesnis – „Žalgiris“ ar „Lietuvos rytas“ – liko neatsakyta

Paskutinė LKL grandų akistata reguliariajame sezone buvo labiau panaši į žvalgybą, nei į žūtbūtinę kovą. Krepšinio ekspertai sutaria, kad abi komandos nenori atskleisti savo kozirių ir pagrindinius ginklus ruošia lemiamoms finalo kovoms, kuriose, neabejotinai, turėtume matyti tradicinę sostinės ir Kauno klubų akistatą.

Stovėdamas „Žalgirio“ vyriausiojo trenerio poste Šarūnas Jasikevičius iškovojo pirmąją pergalę prieš Vilniaus „Lietuvos rytą“ – sekmadienį Kaune žalgiriečiai 79:74 įveikė Tomo Pačėso auklėtinius. „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ dvikovų LKL ir Karaliaus Mindaugo taurėje santykis – 3:2 žalgiriečių naudai.

(24 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Žalgirio“ – „Lietuvos ryto“ dvikova

Nustebino aikštės gynyba

„Abi komandos siekė dominuoti, įgyti psichologinį pranašumą, bet rungtynės buvo lygios, persvara nedidelė, tai klausimas, kuri komanda stipresnė LKL reguliariajame sezone, taip ir liko neatsakytas“, - tvirtino kepšinio specialistas Šarūnas Sakalauskas.

Anot jo, iš paskutinių grandų rungtynių galima išskirti kelis kertinius momentus: „Treneriai daug bandė gynybos variantų, nemažai gynėsi aikštės gynyba, kaitaliodami ją su asmenine. Tai buvo nauja šių dviejų komandų tarpusavio rungtynėse. Asmeninė gynyba buvo itin aktyvi, stengiantis varžovą priimti prastus sprendimus, klysti, apsunkinti puolimo veiksmus.“

REKLAMA

Kitas į akis krentantis dalykas, pasak pašnekovo, eksperimentavimas žaidėjais. „Komandos nemažai žaidė netradiciniais, žemais penketais, skirtingai nei anksčiau, kai „Žalgiris“ statydavo Ianą Vougiouką ir Paulių Jankūną, o „Lietuvos rytas“ – Antaną Kavaliauską ir Adamą Lapetą“, - pastebėjo jis.

T. Pačėsas pranašesnis už Š. Jasikevičių

Š. Sakalausko nuomone, Lietuvos žiūrovų laukia labai įdomios atkrintamosios varžybos. „Jei finale susitiks „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“, tai šios rungtynės neparodė nė vieno klubo pranašumo. Tikrai nebus taip, kad finalas jau nulemtas iš anksto, viena komanda aiškiai stipresnė, - aiškino jis. - Vyko aktyvi kova, daug fizinio kontakto, bet aiškaus žaidimo braižo nebuvo. Per daug anksti atidengti kortas niekas nenori.“

Paklaustas, kaip mato abiejų strategų neakivaizdinę dvikovą, krepšinio specialistas buvo linkęs manyti, kad „Lietuvos ryto“ treneris turi pranašumą: „Tomas Pačėsas labiau patyręs, ilgiau dirba trenerio darbą. Šarūnas Jasikevičius turi didelę žaidėjo patirtį, o kaip treneris dar jaunas, jam reikia dar laiko priprasti prie komandos valdymo, psichologinės atsakomybės. Šioje vietoje matau Tomo pranašumą.“

„Mirk-gyvenk“ mūšis - tik finale

Kitas krepšinio ekspertas Sergejus Jovaiša tikino, kad tokio vaizdo, kaip buvo Kaune paskutinėse LKL lyderių rungtynėse, nepamatysime. „Nei Lapetos, nei Kavaliausko aikštėje beveik nebuvo, po lenta žalgiriečiai pranoko varžovus. „Lietuvos rytas“ žino, kad dominavimas po krepšiu turi būti išnaudotas, kaip kad padarė Karaliaus Mindaugo finale“, - teigė jis.

Anot krepšinio specialisto, pagal emocinį lauką, abi komandos norėjo laimėti, bet vilniečiai turėjo tam mažiau ginklų: „Žalgiris“ kontroliavo situaciją, bet ar tai pasikartos, klausimas. Manau, kad Vougioukui bus daug sunkiau ir be didesnio „mažųjų“ indėlio svarstyklės gali krypti vilniečių pusėn. Matėme aikštės gynybą, ko jau seniai vilniečiai prieš „Žalgirį“ nėra taikę. Namų sienos žalgiriečius mobilizavo aršesniam nusiteikimui, jie norėjo gal labiau laimėti.“

REKLAMA

„Vaizdas aikštėje keisis dėl vidurio puolėjų kovos, kauniečiai gali geriau gintis prieš toliašaudę artileriją, bet tuo pačiu atsivers skylės po krepšiu. Tai pavojinga. Kažin, ar taip gerai sužais Lukas Lekavičius, reikia kitų svaresnio indėlio, - svarstė S. Jovaiša.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų