Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ išvykoje žais Eurolygos rungtynes su Šarūno Jasikevičiaus treniruojama Barselonos „Barcelona“ ekipa.

Katalonų klubas po 11 sužaistų rungtynių savo sąskaitoje turi 9 pergales ir 2 pralaimėjimus, kai kauniečiai yra laimėję 2 sykius ir patyrę 9 nesėkmes. Prieš laukiančią akistatą su vienais iš lygos lyderių savo mintimis pasidalino „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Jure Zdovcas.

„Žaisime su turbūt geriausia komanda lygoje, kuri yra labai disciplinuota, dirbanti labai sunkiai bei turinti nuostabų trenerį. Tikrai nebus lengvai žaisti prieš juos, bet pastaruoju metu atrodome geriau ir tikiu, kad galime parodyti gerą žaidimą. Negaliu garantuoti, kad to užteks pergalei“, – kalbėjo strategas. 

– Kiek sunku yra ruoštis žaisti prieš trenerį, kuris apie komandą turi visą informaciją?

– Per daug apie tai negalvoju. Treneris gali žinoti viską, bet rungtyniauja žaidėjai. Mes žinome taip pat daug apie juos. Akivaizdu, kad jie paruoš kažką naujo prieš mus, bet mes turime išlaikyti savo koncentraciją. Pastaruoju metu atrandame savo žaidimą, tad nenoriu įvedinėti pokyčių vien šioms rungtynėms. Turime akcentuoti tuos pačius dalykus, kuriuos ir prieš tai mačuose.

– Ką svarbiausia atimti iš „Barcelona“ ekipos, tikintis sėkmės?

– Jie daug atakuos mus arčiau krepšio ir turime ruoštis antras opcijas gynyboje. Vis tik aš akcentuoju, kad tokiose dvikovose reikia apsiginti „1 prieš 1“. Turime būti stiprūs fiziškai ir agresyvūs, kadangi varžovas yra būtent toks. Turime išmušti juos iš savojo ritmo savo agresyvumu.

REKLAMA
REKLAMA

– „Barcelona“ dažnai naudoja agresyvią „step outo“ gynybą. Kaip turėtų būti tvarkomasi su ja?

– Pastaruoju metu jie šios gynybos naudoja mažiau. Dažniausiai jie prisitaiko prie varžovo, kurį prižiūri. Turime gerai skaityti situacijas ir matyti žaidimą „pikenrolo“ situacijose. Jeigu bus gera reakcija ir situacijų išpildymas, tikiuosi, kad taškų bus pakankamai.

– Kokį įspūdį Remigijus Miniotas palieka po pirmųjų treniruočių?

– Esu teigiamai nustebintas. Jis daug mums padeda treniruotėse jau dabar, kadangi žaidžia kietai ir tikiu, kad jis turės savo vietą artimiausiu metu. Galbūt dar ne Eurolygoje, kadangi tam šiek tiek per anksti, tačiau viskas priklauso nuo jo.

– Kokia situacija šiuo metu yra su treneriais asistentais? Ar galima tikėtis papildymo jau artimiausiu metu?

– Šiuo metu yra per anksti komentuoti. Barselonoje būsime visi kartu, tačiau treneriai atvyks atskirai. Grasseggeris šiuo metu yra su Austrijos rinktine, o Woltmannas turi problemų šeimoje, todėl abu atvyks tiesiai į Barseloną.

– Varžovai yra labai fiziška komanda, o „Žalgiriui“ dažnai būtent to ir trūksta. Kaip panaikinti tą skirtumą?

– Mes pagerinome savo žaidimą, tačiau žinome savo silpnybes. Dirbame, kad jas taisytume. Mano darbas yra tai padaryti, tačiau viskas yra pasiekiama tik žaidėjų veiksmais. Turime padėti vienas kitam aikštėje ir skaityti žaidimą bei priversti varžovą dirbti dėl kiekvienos situacijos. Nieko negalime atiduoti lengvai.

– Kiek keičiasi „Barcelona“ su N. Calathesu?

– Calathesas svarbus žaidėjas, kuris žaidžia po 25 minutes ir jį nėra lengva pakeisti. Dabar Laprovittola žaidžia pagrindiniu įžaidėju, o šalia jo būna Jokubaitis. Tai nėra toks pats žaidimas kaip su Calathesu, tačiau „Barcelona“ laimi ir be jo.

– Kokį įspūdį palieka Rokas Jokubaitis, kuris dar pernai žaidė „Žalgiryje“?

– Visi būtų laimingesni, jeigu jis būtų čia. Vis tik Jokubaitis ten gauna vis daugiau minučių ir pasitikėjimo. Jis tobulėja tiek gynyboje, tiek puolime ir esu laimingas dėl vaikino, kuris taip greitai tobulėja.

Gairės:

Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų