J. Vainauskas: „Žalgirio“ jau seniai nebėra

Publikuota 2010.05.24 23:03

oip 2012-10-26 00:29:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Idomu ka tarciokas dabar pasakytu :)   ATSAKYTI
A 2010-05-27 12:45:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žalgirio” krepšinio komandos savininkas “Respublikai” atskleidė nešvarius “Lietuvos ryto” žaidimus. Legendinio Lietuvos krepšininko Arvydo Sabonio ir "Respublikos" žurnalistų pokalbis.

Arvydai, kas vis dėlto privertė jus prabilti apie Lietuvoje klestinti reketą ir terorą?

- Visada sakau, ką galvoju. Bet pradėsiu nuo pabaigos. Naujausių pavyzdžių. Vos tik užsiminiau "Respublikai", kad pasakysiu visą tiesą apie korupciją sporte, "Žalgirio" vadybininkus ėmė reketuoti ir terorizuoti "Lietuvos ryto" rėmėjai. Į Izraelį paskambino Tomo Kučinsko (koncerno BBH viceprezidentas, bendrovės "Švyturys-Utenos alus" generalinis direktorius - red. past.) žmonės ir pagrasino: jeigu neužsičiaupsiu, jie nutrauks "Žalgirio"

Please install Flash plugin

rėmimą... Įsivaizduokite mūsų būseną prieš rungtynes su "Maccabi". Ar tai ne teroras? Ar tai pakelia sportinę "Žalgirio" žaidėjų dvasią?

Kodėl T.Kučinskas turi teisę skirstydamas sau nepriklausančius milijonus įsakinėti: tas gali kalbėti, o tas turi užsičiaupti. Galbūt tai, ką daro Gedvydas Vainauskas - kabina "Švyturio" stendus ir reklamuoja jų alų, - aš padaryčiau už pusę milijono pigiau. Be to, "Žalgiris" - LKL čempionas. Mes nugalėjome "Lietuvos rytą". Vadinasi, "Švyturio" reklama per mus - daug efektyvesnė. Įdomu, kaip savininkai pasielgtų su vadybininku, kuris švaisto jų pinigus. O jeigu dar pamatytų paveiksliukus G.Vainausko "Stiliaus" žurnale. Jis ten su žmona toks gražus ir protingas. Ar tai - ne paslėptas kyšis?

Tai jūs, Arvydai, kalbėdamas apie G.Vainausko reketą, turėjote galvoje tik vieną šį atvejį?

- Ne, aš kalbėjau apie visą nešvarią sistemą. Paskaitykite, ką rašo spauda... Atsiverskite vakar dienos "Respubliką", pavartykite pusmečio senumo "Lietuvos rytą". Ištisus mėnesius G.Vainauskas terorizavo ministrą pirmininką Algirdą Brazauską, vadino jį "nukriošusiu seniu" tik todėl, kad šis pažadėjo ištiesti pagalbos ranką "Žalgiriui".

Šlykščiausia yra šios šlykščios istorijos pabaiga. Kai G.Vainausko žmona, žurnalistė Bronytė, "Lietuvos ryte" viešai auklėja premjerą, koks jis negeras, kad norėjo paremti "Žalgirį". Ar įsivaizduojate, jeigu dabar Brazausko žmona Kristina, kuri garsėja karštu būdu, išsikviestų G.Vainauską "ant kilimėlio" ir pradėtų jam įrodinėti, kad jis pats yra praplikęs senis.

Arvydai, ar nenorite įrodyti Lietuvai, kad puldamas premjerą Vainauskas visiems demonstruoja, kas bus tiems, kurie rems "Žalgirį"?

- Jis pats tai įrodinėja. Viešai - "Lietuvos ryte". Argi ne keista, kad Klaipėdos verdamas "Švyturio" alus remia ne uostamiesčio "Neptūną", o G.Vainausko klubą Vilniuje? Argi ne keista, kad Kaune įsikūrusi bendrovė "Sonex" remia ne savo gimtojo miesto komandą, Eurolygos čempionę, o G.Vainauską iš Vilniaus? Negi nebeliko nė kruopelytės patriotizmo, kaunietiško išdidumo?

Tegul man paaiškina bet kuris sveikos nuovokos žmogus, kaip gali "Alitos" vadovas Vytautas Junevičius nuoširdžiai kalbėti apie "Alitos" krepšininkų pergales, jeigu tuometinis premjeras G.Vagnorius jį versdavo įmonės pelno dalį pervesti į savo bičiulio iš Šri Lankos sąskaitą Vilniuje - G.Vainausko.

Kodėl jūs, Arvydai, visą laiką sakote "Vainauskui", "Vainauskui", o ne "Lietuvos ryto" klubui?

- Atidžiai įsiskaitykite į vakarykštį straipsnį "Respublikoje" apie Kauno prokurorą Kęstutį Betingį, kuris prarado postą dėl to, kad mėgino kovoti su korupcija Lietuvoje. Jei tai tiesa, galime įtarti, kad "Ryto" krepšinio komanda tik plauna rėmėjų pinigus.

Kodėl, Jūsų nuomone, "Žalgiriui" sunku susirasti rėmėjų?

- Komandos problema - aiški ir viena. Daugelis verslininkų bijo remti "Žalgirį", nes juos terorizuoja "Lietuvos rytas". Kliūva jau ne tik valdiškoms įmonėms, bet ir privatiems verslininkams. Žmonės bijo. Lyg ir sutari viską, o paskui prasideda - "mes nebegalime". O prieš tai jie būna paspaudžiami per "Lietuvos ryto" laikraštį. Ilgametis mūsų rėmėjas buvo "Stumbras". Dabar ten pasikeitė savininkai ir žada rėmimo sutartis peržiūrėti.

Problemos tik su rėmėjais?

- Terorizuojami ir rėmėjai, ir teisėjai, ir žaidėjai. Pirmiausiai nukertamas žadėtas finansavimas, o vėliau su pasimėgavimu "Lietuvos ryte" spausdinami interviu su buvusiais žaidėjais, kuriems klubas liko skolingas. Tačiau jis liko skolingas, nes neteko rėmėjų!

Ką tai turi bendro su sportu?

- Tie patys dėsniai galioja ir biznyje, ir politikoje, ir sporte... Ne veltui šias veiklos sritis lydi žodis "nešvarus": "nešvarus sportas", “nešvarus biznis”, “nešvari politika”.

Pakalbėsiu apie "nešvarų sportą", nes krepšinį geriausiai išmanau. Pirmiausiai priminsiu Aleksandro Gomelskio pavyzdį. Pamenate, buvo tokia superkomanda Tarybų Sąjungoje, vadinosi ji CSKA: sovietų armijos komanda. Kai tik atsirasdavo aukštesnis ir gabesnis krepšininkas - Lietuvoje, Latvijoje ar Ukrainoje, - jį tučtuojau paimdavo į "būtinąją karinę tarnybą". Ir jis privalomai turėdavo žaisti CSKA. Taip nutiko Rimui Kurtinaičiui. Man to pavyko išvengti, nes po mokyklos įstojus į Lietuvos žemės ūkio akademiją į kariuomenę pašaukti negalėjo.

Dirbtinis monstras CSKA, kurio niekas negalėdavo įveikti. Ta komanda dažniausiai laimėdavo pirmąsias vietas. Kitos komandos buvo tik tarp kitko. Tik dėl akių. Neatsitiktinai šalies rinktinės branduolį sudarydavo CSKA supervyrai. Tik jiems būdavo sudaromos geriausios treniruočių sąlygos. Tik jiems – didžiausi atlyginimai. Tik jie turėjo teisę Tarybų Sąjungoje vadintis čempionais.

Todėl mūsų, žalgiriečių, didžiausias troškimas ir būdavo juos nugalėti. Ir tąkart mus puikiai suprasdavo lietuviai. Kai į aikštelę išbėgdavo CSKA ir "Žalgirio" vyrai, visa salė skanduodavo "Lie-tu-va". Visiems tai buvo karas ne tik su rusų didžiavyriais, bet ir su totalitariniu režimu.

O kas dabar lietuviams atsitiko? Kauno rajono valdžios vyrai bijo pastovėti net už savo gimtinę. Nutraukę sutartį su žalgiriečiais, valdininkai ne tik sulaužė duotą žodį, bet ir išdavė paprastus žmones, kurie juos į valdžią išrinko. Ne veltui sako, kad valdžia - tai tik lovys...

Išduodami "Žalgirį" mes išduodame Lietuvos pasipriešinimo okupantams simbolį. O tai liečia ne tik kauniečius, bet ir visus Lietuvos žmones.

Aš daviau žodį, kad savo sportinę karjerą baigsiu Lietuvoje ir "Žalgiryje”. Savo žodį ištesėjau. Ar liksiu Lietuvoje, ar išlaikysiu "Žalgirį", priklausys nuo mūsų Lietuvos žmonių. Jeigu ir toliau žmonės bijos savo išrinktos valdžios, bijos G.Vainausko šešėlio, konkurencija sporte bus tik dėl akių. Argi įdomu žaisti, kai rezultatai žinomi iš anksto? Argi smagu bėgti į aikštelę, kai tave telefonu terorizuoja rėmėjai? Argi gali būti garbinga vyrų kova, kai visi mato, kad tavo sportinio konkurento bijo net Lietuvos premjeras?!

Aš - už garbingą dvikovą. Kovos aikštelėje neimituosiu. Nes man nėra ko bijoti. Aš esu lietuvis. Ir tuo viskas pasakyta.

Kyla įspūdis, kad "Lietuvos rytas" siekia, kad jūs po šio sezono mestumėte "Žalgirį" likimo valiai ir išvažiuotumėte iš Lietuvos...

- Nieko aš nesiruošiu mesti. Komandai 60 metų, o ji turėtų didžiuotis bent šimtamete istorija.

   ATSAKYTI
Romualdas 2010-05-26 12:08:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0


...mielieji,mes klaidžiojame.kodėl pykstame,paliekame likimo valiai,ar nevisai prognozuojamų savininkų valiai komandą ir jos žmones,kurie visą sovietmetį ir dabar palaikė mūsų tautos tapatumą ir egzistavimą,nešė žinią visam pasauliui apie Lietuvą.
O dabar mes laisvi,daug kas ir nuo padorumo,sąžinės,dalinai patriotizmo...
manau,kad ,,Žalgiris'',buvo,yra ir turėtų būti Lietuvos krepšinio simbolis.
Todėl visi,tame skaičiuje Lietuvos krepšinio federacija,turime šito nepamiršti.
Žalgirio krepšinio komanda galėtų būti bazinė Lietuvos rinktinei.
Ir nereikia čia jokio susipriešinimo tarp Vilniaus ir Kauno ar dar kokių komandų...
   ATSAKYTI
simas 2010-05-25 23:28:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kai pavarė Jonas! kazka reik daryt su tuo buratinu, nes baisu tokia neprognozuojama persna Lietuvos krepsinyje laikyt ir leist skleist savo demagogija.   ATSAKYTI
žalgirietis 2010-05-25 22:18:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o vistik Vainauskas šiukšlė   ATSAKYTI
Nihila 2010-05-25 18:40:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vienas uz kita durnesnis.   ATSAKYTI
siaip 2010-05-25 18:19:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
apgailetina. abu vienodi :(   ATSAKYTI
mimis 2010-05-25 17:39:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
na tai zalgiriniai ko pykstat, nieko tokio apie jus nepasake blogo, o del zalgirio pabaigos tai gal ir tiesa sneka..kad nebutu kaip FBK Kaunui buvo cempionai o dabar zaidzia 2 lygoj nustekenti patys zinot ko..   ATSAKYTI
. 2010-05-25 17:03:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gaidys   ATSAKYTI
varyk 2010-05-25 16:13:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
uostik toliau   ATSAKYTI
merfis 2010-05-25 16:01:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nu bet ir lygis Vainausko...turėtų būt dėkingas Romanovui, už tai kad tas lemiamu momentu išpaganyjo Žalgirį ir padėjo Lietuvos Rytui.Tai ne,pasikėlė ir varo pižoniškus kliedesius   ATSAKYTI
Vilniškis 2010-05-25 15:21:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prakeiksmai grįžta atgal, nežinojai? Dar ant žaidėjų varysi, šiukšliau...   ATSAKYTI
dede 2010-05-25 14:35:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
džiaukis vainauski kad nežalgiry esi, o tai romanovas butu priverstas tave atleisti kad ir nenoredamas - nu tik del intelekto nulinio koeficianto   ATSAKYTI
VILNIETIS 2010-05-25 14:25:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
viską joneliui del pergalės buratinas padarė -ir trenerius nuėmėir Brauną atjungėe, o tas vistiek nedėkingas.TIKRAS KIAULĖ.   ATSAKYTI
Ricardas 2010-05-25 14:21:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jonelio kliedesiai, abu su romanovu tokie patys batai - vienos poros.   ATSAKYTI
2010-05-25 14:03:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai cia tas pats trecias Jonas    ATSAKYTI
Tomulizz 2010-05-25 13:46:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar pažiūrėsim, kas čia beviltiški ir ko čia seniai jau nėra... oj prisišnekėsi joneli vainauskėli... krč intelekto seklumos   ATSAKYTI
asas 2010-05-25 13:42:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o kas cia toks?   ATSAKYTI
žalias 2010-05-25 13:37:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dumb and Dumber.
Užuojauta abiems. Nepasinaudojo proga patylėti. Abu. Vienas prišliaužė prie mikrofonų pasiseilėti, kitas nuo lomkių apsivėmė virtualioj erdvėj.    ATSAKYTI
j 2010-05-25 13:18:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar vienas susireiksmines veikejas. Kas jis butu jei ne tevas ir tevo pinigai? Butu nulis.Lryta valdo Snoras, o Romanovas Snoro akcininkas, tai dar klausimas kas yra zluges ir ko jau seniai nebera.   ATSAKYTI
REKLAMA
Į viršų