Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dešimtą kartą surengtame Baltijos futsal taurės turnyre triumfavo Lietuvos nacionalinė rinktinė. Lemiamoje kovoje dėl titulo lietuviai 8:2 užtikrintai nugalėjo Latviją bei po ketverių metų tapo taurės savininkais.

Dešimtą kartą surengtame Baltijos futsal taurės turnyre triumfavo Lietuvos nacionalinė rinktinė. Lemiamoje kovoje dėl titulo lietuviai 8:2 užtikrintai nugalėjo Latviją bei po ketverių metų tapo taurės savininkais.

REKLAMA

Du įvarčius nugalėtojams pelnė Albertas Voskunovičius, po vieną – Edgaras Baranauskas, Lukas Sendžikas, Jurijus Jeremejevas, Ernestas Macenis, Artūras Juchno ir Tomas Bučma.

Šioje dvikovoje Lietuvos rinktinės treneriai buvo priversti rungtyniauti be komandos kapitono, šeštadienį raudoną kortelę užsidirbusio Justino Zagursko. Jį starto sudėtyje pakeitė Benas Spietinis. Likę keturi starto žaidėjai (E. Macenis, A. Voskunovičius, L. Sendžikas ir E. Baranauskas) buvo tie patys kaip ir dvikovoje prieš Estiją.

Nepaisant to, kad Latvija yra gerokai stipresnė Estiją, naujasis Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Dentinho neatsisakė to paties žaidimo plano – nuo susitikimo pradžios spausti varžovus. Toks sprendimas lietuviams nuo pat pradžių suteikė nemažą žaidybinę persvarą.

REKLAMA

Pirmasis įvartis krito jau trečią susitikimo minutę. Įspūdingą formą demonstruojantis E. Baranauskas, sėkmingai pasitaisęs kamuolį, maždaug iš dvylikos metrų galingu smūgiu varžovų vartininkui nepaliko jokių šansų.

Lietuviai ir toliau kontroliavo situaciją ir dar po keturių minučių skirtumą padvigubino. Po kampinio prie Latvijos rinktinės vartų, kombinacija buvo sukurta E. Baranauskui. Po pastarojo stipriai smūgiuoto kamuolio vartininkas jį atmušė tiesiai L. Sendžikui po kojomis ir ilgametis rinktinės puolėjas neklydo. Dar pirmajame kėlinyje savo žodį tarė ir J. Jeremejevas. Kamuoliui palikus aikštę už šoninės linijos, Artūras Juchno parideno jį J. Jeremejevui ir šis puikiu smūgiu pelnė jau antrąjį įvartį šiame Baltijos taurės turnyre (3:0).

Kėliniui besibaigiant, latviai perėmė iniciatyvą, sukūrė pora pavojingų situacijų, tačiau rimtesnės naudos iš to neišpešė. Maža to, ta geresnė latvių atkarpa buvo labai trumpa, nes po pertraukos iniciatyvą į savo rankas vėl perėmė lietuviai.

REKLAMA
REKLAMA

Antrasis kėlinys prasidėjo lietuvių spaudimu, perimtais iš varžovų kamuoliais, pakankamai pavojingomis atakomis ir įvarčiu sužaidus vos 77 sekundes. A. Voskunovičius į priekį numetė kamuolį B. Spietiniui, šis pėda grąžino jį A. Voskunovičiui ir pastarasis Lietuvos rinktinės persvarą išaugino iki 4:0. Nors iki susitikimo pabaigos tuomet dar buvo likusios beveik devyniolika minučių, tačiau latviai per tą laiką nepadarė nieko, kad bent kiek priartėtų prie būsimų Baltijos taurės laimėtojų.

Lietuviai, savo ruožtu, persvarą buvo dar labiau padidinę. Latviams pakeitus savo vartininką penktu žaidėju, į tuščius vartus kamuolį pasiuntė A. Voskunovičius.

Likus žaisti septynias minutes, per šimtą sekundžių krito du įvarčiai. Iš pradžių ištampę Lietuvos rinktinės gynybą, penkiese prieš keturis latviai pelnė garbės įvartį, o netrukus, į tuščius vartus per visą aikštę smūgiavęs, vartininkas E. Macenis atstatė penkių įvarčių persvarą (6:1).

Per likusias paskutines tris minutes įvarčiai toliau liejosi laisvai. Žaisdami penkiese prieš keturis, dar kartą latviai surado spragų lietuvių gynyboje ir sušvelnino atsilikimą, tačiau į tai mūsų rinktinė atsakė dviem A. Juchno ir T. Bučmos perimtais kamuoliais bei tiksliais smūgiais į tuščius vartus.

REKLAMA
REKLAMA

Paskutinis rungtynių štrichas buvo padėtas likus žaisti tris sekundes, kai latviai nerealizavo šešių metrų baudinio. Į vartus stojęs Karolis Čirba atrėmė varžovų smūgį, o netrukus naujuosius Baltijos taurės laimėtojus užplūdo euforija, o treneris Dentinho atsidūrė ant auklėtinių rankų.

Per dvejas rungtynes Dentinho treniruojama komanda pelnė net 16 įvarčių ir praleido tik 5. Baltijos taurę Lietuva iškovojo vos antrąkart istorijoje.

Rungtynių statistika: Latvija – Lietuva 2:8 (0:3).

Salaspilio sporto rūmai. Teisėjai: Ingus Purinš ir Eduards Fatkulins (abu Latvija)

Įvarčiai: 33 min. Miks Babris, 37 min. Romans Rožkovskis (abu Latvija); 3 min. Edgaras Baranauskas, 7 min. Lukas Sendžikas, 9 min. Jurijus Jeremejevas, 22 ir 31 min. Albertas Voskunovičius, 36 min. Ernestas Macenis, 38 min. Artūras Juchno, 38 min. Tomas Bučma (visi Lietuva).

Įspėti: 14 min. Artūrs Jerofejevs, 23 min Romans Rožkovskis, 40 min. Edgars Tarakanovs (visi Latvija); 24 min. Aivaras Bagočius, 32 min. Lukas Sendžikas, 37 min. Benas Spietinis, 40 min. Jurijus Jeremejevas (visi Lietuva).

Lietuvos rinktinės sudėtis: Ernestas Macenis, Albertas Voskunovičius, Benas Spietinis, Lukas Sendžikas, Edgaras Baranauskas; Karolis Čirba, Andrius Kaulnis, Aivaras Bagočius, Tomas Bučma, Mantas Adomėnas, Artūras Juchno, Lukas Sipavičius, Jurijus Jeremejevas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų