Dviračių lenktynėse Lenkijoje – baisi griūtis: sunkiai sužeistas olandų dviratininkas

 Olandų dviratininkas Fabio Jakobsenas (Fabijus Jakobsenas) trečiadienį grūmėsi dėl savo gyvybės po šiurpios griūties daugiadienių lenktynių „Tour de Pologne“ trasoje, per kurią 80 km per val. greičiu važiavęs sportininkas pastumtas varžovo rėžėsi į atitvarus. 

Nelaimė įvyko likus paskutiniams metrams iki pirmojo lenktynių etapo finišo Katovicuose.

Vaizdo įraše matyti, kaip 23 metų F. Jakobsenas, atstovaujantis belgų komandai „Deceuninck-Quick Step“, prieš pat finišą įnirtingai varžosi su tautiečiu Dylanu Groenewegenu (Dilanas Grunevegenas) iš ekipos „Jumbo-Visma“.  

Dviratininkams išsiveržus į priekį, D. Groenewegenas staiga pasuko vairą į dešinę ir kliudė trasos pakraščiu spurtuojantį F. Jakobseną. Pastarasis rėžėsi į atitvarus ir atsitrenkė į prie jų stovėjusį fotografą.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Dviračių lenktynėse Lenkijoje – baisi griūtis: sunkiai sužeistas olandų dviratininkas

„Jo būklė labai rimta. Jo gyvybei iškilęs pavojus“, – sakė lenktynių vyriausioji gydytoja Barbara Jerschina lenkų sporto kanalui „Polsat Sport“.

„Nelaimei, tai sunki galvos ir smegenų trauma. Jis neteko labai daug kraujo. Jis labai stiprus. Tikiuosi, jis išgyvens“, – kalbėjo medikė.  

Tarptautinės dviračių sporto sąjunga (UCI) griežtai pasmerkė D. Groenewegeno „pavojingą elgesį“. 

„Deceuninck-Quick Step“ komandos vadovas Patrickas Lefevere'as (Patrikas Lefevras) D. Groenewegeno veiksmus trasoje pavadino „nusikalstama veika“. 

Incidentas įvyko praėjus metams po to, kai „Tour de Pologne“ lenktynių trečio etapo metu trasoje griuvo ir mirtinai susižalojo 22 metų belgų dviratininkas, pasaulio jaunimo vicečempionas Bjorgas Lambrechtas. 

„Tai buvo nesąžininga kova“, – televizijai „TVP Sport“ sakė lenktynių organizatorius Czeslawas Langas (Česlavas Langas). 

D. Groenewegenas laimėjo lenktynes, bet buvo iškart diskvalifikuotas, o nugalėtoju paskelbtas  F. Jakobsenas. 

UCI nurodė „griežtai smerkianti Dylano Groenewegeno, („Jumbo-Visma“) pavojingą elgesį“, dėl kurio „Fabio Jakobsenas („Deceuninck-Quickstep“) likus keliems metrams iki finišo rėžėsi į atitvarus ir įvyko kolektyvinė griūtis baigiantis „Tour de Pologne“ pirmajam etapui“. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų