Kauno „Žalgiris“ (3/0) tęsia pergalingą žygį Eurolygoje. Martino Schillerio auklėtiniai trečiojo turo rungtynėse išvykoje įveikė Belgrado „Crvena Zvezda“ (1/2) komandą.

Dvikovą Belgrade žalgiriečiai laimėjo 75:69 (19:19, 20:14, 23:27, 13:9).

Rungtynių nugalėtojo klausimas sprendėsi paskutinę dvikovos minutę. Ypač klampiame ketvirtajame kėlinyje savo pranašumą vis tik įrodė svečiai iš Kauno. Paskutinį kėlinį kauniečiai laimėjo 13:9.

Į pergalę žalgiriečius vedė tvirta komandinė gynyba ir įspūdingi įžaidėjų pasirodymai.

Jaunasis „Žalgirio“ talentas Rokas Jokubaitis pelnė 9 taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir taip pakartojo savo karjeros Eurolygos naudingumo rekordą (14), o beveik tobulai iš žaidimo pataikęs Lukas Lekavičius pridėjo 16 taškų ir 20 naudingumo balų.

Solidžiai tiek po savo, tiek po varžovų krepšiu atrodė prancūzas Joffrey Lauvergne‘as. Centras pelnė 12 taškų ir pridėjo 8 atkovotus kamuolius.

Belgrado klubo žvaigždė Jordanas Loydas surinko 19 taškų ir atkovojo 5 kamuolius, tačiau paskutiniame kėlinyje nepelnė nė taško.

Žalgiriečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (36:25), bet žymiai dažniau klydo (16 prieš 7 kl.)

„Crvena Zvezda“: Jordanas Loydas 19, Dejanas Davidovacas 11, Corey Waldenas 9, Ognjenas Kuzmičius 8.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 16, Joffrey Lauvergne'as 12, Rokas Jokubaitis 9, Augustine'as Rubitas 8.

Žalgiriečiai sezono starte iškovojo visas tris įmanomas pergales. Išvykoje Martino Schillerio auklėtiniai anksčiau įveikė Maskvos srities „Chimki“ ir Pirėjo „Olympiacos“ komandas.

Serbai „Crvena Zvezda“ sezoną pradėjo pralaimėjimu prieš Stambulo „Fenerbahče“, tačiau antrame ture savo aikštėje 90:73 pamokė Vitorijos „Baskonia“.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: (69:75)

Lieka 2 minutės, komandas skiria du taškai.

Įspūdingą komandinę gynybą demonstruojanti lietuvių komanda po R. Jokubaičio tritaškio tolsta septyniais taškais (62:69).

Trečias kėlinys: (60:62)

Belgrado ekipos žvaigždė J. Loydas smeigia tritaškį, tačiau A. Rubitas lygina rezultatą (58:58), o jį netrukus persveria R. Jokubaitis.

J. Lauvergne'as pelno 12 savo tašką ir išlygina rezultatą (49:49).

Žalgiriečiai turėjo devynių taškų pranašumą, tačiau Belgrado klubas spurtuoja ir sumažina atsilikimą iki minimumo (41:42).

Antras kėlinys: (33:39)

Įspūdingą žaidimą po krepšiniu demonstruoja J. Lauvergne'as. Prancūzas pelno du taškus su pražanga ir suteikia žalgiriečiams didžiausią pranašumą (31:36).

S. Vasturia pelno penkis taškus iš eilės (29:30).

Pirmas kėlinys: (19:19)

Lukas Lekavičius per pirmąjį kėlinį pelno septynis taškus, tobulai pataiko iš žaidimo ir po pirmųjųjų dešimties minučių rezultatas Belgrade yra lygus.

Puikiai į rungtynes įsiliejęs Rokas Jokubaitis surenka jau vienuolika naudingumo balų ir išveda žalgiriečius į priekį (14:15).

Startiniai penketukai:

„Crvena Zvezda“: Langstonas Hallas, Jordanas Loydas, Branko Lažičius, Marko Simonovičius, Ognjenas Kuzmičius.

„Žalgiris“: Nigelis Hayesas, Steve'as Vasturia, Joffrey Lauvergne'as, Marius Grigonis, Thomasas Walkupas.