Pirmajame C grupės mače šeštadienį nugalėtojas taip ir nepaaiškėjo, kadangi susitikimas tarp Anglijos ir JAV baigėsi lygiosiomis 1:1 (1:1).

Anglai labai gerai pradėjo rungtynes ir jau 4 minutę išsiveržė į priekį – Heskey atidavė puikų perdavimą Stevenui Gerrardui, kuris iššokęs prieš Timą Howardą šaltakraujiškai jį nuginklavo.

Po penkiolikos minučių pavojinga ataka atsakė ir JAV futbolininkai, tačiau puolėjo Jozy Altidore smūgis praskriejo šalia anglų vartų.

Kiek vėliau JAV rinktinė dar kelis sykius surengė gana pavojingus išpuolius. Galiausiai, 40 minutę, rezultatas ir tapo lygus – Clintas Dempsey smūgiavo iš už baudos aikštelės ribų ir, nors smūgis buvo ne itin stiprus, Anglijos vartininkas Robertas Greenas apmaudžiai jį išleido iš rankų bei šis įskriejo į vartus.

52 minutę E. Heskey turėjo puikų šansą vėl išvesti anglus į priekį, bet puikiai savo vartus apgynė JAV vartininkas Timas Howardas.

Tačiau labai pavojinga ataka atsakė ir amerikiečiai, kai nuo J. Altidore smūgio išgelbėjo tik R. Greenas bei virpstas. Besibaigiant mačui Wayne'as Rooney dar turėjo šansą pelnyti įvartį, bet ir vėl savo vietoje buvo T. Howardas.

Kad ir kaip anglai stengėsi dar ką nors sukurti, tačiau JAV sugebėjo apsiginti. Finalinis rungtynių teisėjo švilpukas paskelbė rinktinių lygiąsias.