Paskutiniame kėlinyje siautėjęs Patty Millsas atvedė Australijos rinktinę į dramatišką pergalę draugiškose rungtynėse.

Būsima Lietuvos rinktinės varžovė savo sirgalių akivaizdoje 98:94 (23:26, 25:23, 30:27, 20:18) palaužė JAV krepšininkus.

NBA žaidėjų sudaryta JAV rinktinė iki šių rungtynių turėjo 78 pergalių seriją elitiniuose turnyruose ir draugiškose rungtynėse, paskutinį kartą ji buvo pralaimėjusi 2006 metais.

P. Millsas nugalėtojams pelnė 30 taškų ir dvikovos pabaigoje jis vedė Australijos rinktinę į priekį.

Likus žaisti 3:36 minutei Joe Inglesas tolimu metimu išvedė šeimininkus į priekį 88:87, o po to paskutinius dešimt komandos taškų pelnė P. Millsas.

JAV dvikovos pabaigoje turėjo šansą išlyginti rezultatą, bet Donovano Mitchello ir Joe Harriso tolimi metimai buvo netikslūs, o po to pergalę įtvirtino taikli P. Millso bauda.

Amerikiečiai trečiajame kėlinyje vienu metu pirmavo dviženkle persvara ir per visą mačą pirmaujanti komanda keitėsi keltis kartus.

Australai prieš JAV laimėjo pirmą kartą istorijoje ir tai jie padarė 53 tūkst. sirgalių akivaizdoje.

Abejoms rinktinėms tai buvo paskutinės draugiškos rungtynės prieš artėjantį pasaulio čempionatą.\

Australija: Patty Millsas 30 (4/10 trit.), Andrew Bogutas 16 (9 atk. kam.), Joe Inglesas 15, Aronas Baynesas 13, Jackas Landale‘as 8 (7 atk. kam.).

JAV: Kemba Walkeris 22, Harrisonas Barnesas 20, Donovanas Mitchellas 12, Jaylenas Brownas ir Derrickas White‘as po 8.

Pasaulio čempionato H grupėje Australija kartu su Lietuva dėl vietos kitame etape kausis su Kanados ir Senegalo krepšininkais.

Tiesiogines transliacijas stebėkite portale tv3.lt, TV3, TV6 ir TVPlay Sports televizijose.