• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tramdydami mušeikas, nukentėjo policijos pareigūnai

Ramutė PEČELIŪNIENĖ

Alytaus pakraštyje esantis baras "Sakalo skrydis" - vienintelė miesto vieta, kur galima linksmintis iki penktos valandos ryto. Todėl visai nenuostabu, jog po vidurnakčio, uždarius miesto barus ir kavines, čia sugriūva visi, kuriems linksmybes dar norisi pratęsti. Tačiau kaip tik dėl tos pačios priežasties į šį barą labai dažnai tenka kviesti policijos pareigūnus, nes apsaugos darbuotojai nepajėgia sutramdyti įsisiautėjusių girtų mušeikų, savo jėgomis nuslopinti dažnai be jokios priežasties kylančių konfliktų. Taip atsitiko ir paskutinę praėjusių metų dieną...

REKLAMA
REKLAMA

Gruodžio 30-ąją jauna 5 metų dukters mama A. G. su drauge nutarė kaip dera atsisveikinti su senaisiais metais. Namuose išgėrusios šiek tiek degtinės bei alaus moterys nusprendė šventę pratęsti "Sakalo skrydyje". Sėdo į taksi ir ten nuvažiavo maždaug apie 1 valandą nakties (jau gruodžio 31-ąją). Užsisakė alaus, kokteilių. Lankytojų bare vis gausėjo. Vienas jų, aukšto ūgio vyriškis, po kiek laiko įžūliai atsisėdo šalia A. G. Ši paprašė pasitraukti, eiti šalin, tačiau stipriai įsižeidęs nepažįstamasis pradėjo keiktis, stumdytis. Į konfliktą įsitraukė ir du jo draugai. Jie puolė moterį mušti ir spardyti. Prieš mušeikas bejėgiai pasirodė ir baro apsaugos darbuotojai, tad buvo iškviesta policija.

REKLAMA

Netrukus į barą atskubėjo Alytaus miesto ir rajono PK Viešosios policijos skyriaus patrulinės tarnybos pirmojo būrio policininkai Romas Svipas, Juozas Leškevičius ir Tomas Pakustas. Tačiau mušeikos pareigūnus ėmė plūsti nešvankiais žodžiais, keiktis, neklausė nurodymo važiuoti į policijos komisariatą, grasino susidoroti ne tik su jais, bet ir su nukentėjusia moterimi. Vienas iš mušeikų, Erikas Navickas (24 m.), pastūmė vyr. policininką R. Svipą, o kitas - Ervinas Tamulynas (19 m.) - kirto T. Pakustai per ranką, kurioje šis laikė radijo stotį. Ji nukrito ant žemėn, sulūžo laikiklis. Per grumtynes kažkuris iš jaunuolių J. Leškevičiui sužalojo kaktą. Vis dėlto mušeikas policininkai ir apsaugos darbuotojai surakino antrankiais ir išvežė į policijos komisariatą. Trečiasis pasirodė besąs Marius Dimitrovas (20 m.). Sulaikytieji buvo uždaryti į areštinę, kurioje praleido visą dieną. Deja, net ir policijoje jie elgėsi įžūliai, buvo agresyvūs, keikėsi, grasino susidorosią su juos sulaikiusiais pareigūnais, nes tikino žiną, kur šie gyvena. Savo paaiškinimuose jie visi tvirtino nekibę prie jokios moters, jos nemušę, pareigūnams nesipriešinę ir apskritai nieko neatsimeną, nes buvę girti. Kol vyrukai sėdėjo areštinėje, pasipylė jų tėvų skambučiai, o vėliau ir patys sulaikytieji prašė policininką J. Leškevičių rašyti raportą, jog šis jiems jokių pretenzijų neturįs, bandė įrodinėti, jog padarė klaidą taip elgdamiesi. Gruodžio 31-osios vakarą, apie 22 valandą, E. Navickas, E. Tamulynas ir M. Dimitrovas buvo paleisti ir galėjo linksmai švęsti Naujuosius Metus.

Tačiau vyrukai kol kas labai džiaugtis neturėtų, nes atlikus medicininę ekspertizę ir nustačius sužalojimo sunkumo laipsnį, Alytaus rajono prokuratūra turės priimti sprendimą dėl baudžiamosios bylos kėlimo. Nukentėjusiems pareigūnams skaudžiausia tai, jog E. Navickas Alytaus areštinėje kitados dirbo policininku ir iš ten išėjo savo noru.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų