• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pernai beveik 100 vaikų buvo diagnozuotas lėtinis apsinuodijimas sunkiaisiais metalais, dažniausiai švinu, pirmadienį rašo dienraštis "Respublika".

REKLAMA
REKLAMA

Pasak dienraščio, apsinuodijusių skaičius nuo 1987 metų kasmet didėja. Dauguma šių vaikų pradeda plikti ir laiku negydomi visiškai netenka plaukų.

REKLAMA

40 metų vaikų lėtinius apsinuodijimus tirianti ir gydanti sostinės Antakalnio poliklinikoje dirbanti pediatrė - toksikologė Marija Ramanauskaitė teigia, kad dažniau į pediatrus kreipiasi tėvai, kurių vaikai pradeda plikti. Nerasdami jokių ūmių ligų, infekcijų, galėjusių tapti plikimo priežastimi, pediatrai siunčia tokius vaikus pas kosmetologus, tačiau šie negali padėti.

REKLAMA
REKLAMA

Gydytojos teigimu, tik išsamiau ištyrus sunkiųjų metalų kiekį vaiko šlapime, randamas per didelis kiekis švino, taip pat talio, bario.

Švino, anot gydytojos M.Ramanauskaitės, ir mūsų aplinkoje, ir buityje atsiranda vis daugiau. Daugėja transporto priemonių, atsigaunant pramonei, didėjant pramoninių atliekų kiekiui, aplinkoje daugėja ir sunkiųjų metalų. Jis su vandeniu, maistu, oru patenka į žmogaus organizmą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš aplinkos patekęs į suaugusio žmogaus organizmą nedidelis kiekis švino dažniausiai nesukelia jokių sutrikimų. Tuo tarpu vaikams, kurių organizmas gerokai jautresnis, net ir nedidelis kiekis švino sukelia lėtinį apsinuodijimą.

Pradėjus gydyti vaiką vaistais, švinas greitai pasišalina. Tačiau norint, kad vaikas nenupliktų, diagnozuoti intoksikaciją ir pradėti gydyti reikia kuo greičiau.

REKLAMA

Tiksliausiai intoksikaciją galima diagnozuoti atlikus detalius šlapimo ir kraujo tyrimus dėl sunkiųjų metalų. Tyrimas, anot specialistų, brangus ir už jį tenka mokėti vaikų tėvams.

Gydytoja M.Ramanauskaitė teigia, jog Lietuvoje tėra tik vienas vaistas, kuriuo galima gydyti vaikus, diagnozavus lėtinę intoksikaciją švinu.

REKLAMA

"Ne kartą kreiptasi į farmacininkus, Valstybinę Vaistų kontrolės tarnybą, kad reikalingi ir kiti vaistai, padedantys pašalinti iš organizmo sunkiųjų metalų perteklių, tačiau išgirsdavau tą patį atsakymą - farmacininkams neapsimoka įvežti vaistų, nes jų prireikia nedažnai", - pasakojo gydytoja M.Ramanauskaitė.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų