• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Su netikrais popierėliais išviliojo tūkstančius

Su netikrais popierėliais mulkino prekybininkus

Sigitas STASAITIS

Surengę pasalą Alytaus bei Kauno rajonų kriminalistai sugavo vieną labiausiai ieškotų sukčių Darių Gutauską (33 m.). Šis iš Linkaičių kaimo (Joniškio rajonas) kilęs aferistas buvo ieškomas daugiau nei dvejus metus, per kuriuos spėjo pamulkinti ne vieną prekybos įmonę, kuriose išviliodavo juvelyrinius dirbinius, televizorius, garso aparatūrą, drabužius, tonas cukraus.

REKLAMA
REKLAMA

Sukčiaus karjerą D Gutauskas pradėjo prieš porą metų. Jis dviems juo patikėjusioms firmoms pridarė nuostolių, už ką mulkintojui buvo iškelta baudžiamoji byla. Tuomet iki teismo D. Gutauskas liko nesuimtas, tačiau vyruko visiškai neviliojo perspektyva sėsti už grotų - vieną dieną kaltinamasis dingo be pėdsakų.

REKLAMA

Buvo įtarta, jog policijos persekiojamas D. Gutauskas toliau trankysis po šalį versdamasis senu amatu. Taip ir įvyko, tik sulaikyti nedorėlį buvo labai nepaprasta. Įvairiuose šalies miestuose policininkai gaudavo pranešimų, jog vyras, panašus į D. Gutauską apmulkino tai vieną, tai kitą firmą, tačiau operatyviniams darbuotojams nuvykus pas nukentėjėlius, apgavikas jau būdavo dingęs.

REKLAMA
REKLAMA

Pagaliau Kauno bei Alytaus rajonų kriminalinės policijos pareigūnai gavo pranešimą iš vienos prie Kauno kompiuteriais prekiaujančios firmos, jog įtartinas tipas bando apgaule išvilioti kompiuterį. Komersantai inspektoriams papasakojo, jog apyjaunis vyras, prisistatęs solidžios bendrovės "Statybinių konstrukcijų sistemos" vadybininku Saulium Vidūnu išsirinko beveik 4000 litų kainuojantį kompiuterį su spausdintuvu. Atvykėlis pažadėjo pinigus už prekes pervesti į prekybininkų sąskaitą banke, po to atvykti pasiimti kompiuterį. Prekybininkams kilo įtarimai tuomet, kai jie išsiaiškino, kad arba bendrovės "Statybinių konstrukcijų sistemos" visai nėra, arba joje "S. Vydūnas" nedirba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai sužinoję kriminalistai paskutinėmis praėjusiųjų metų dienomis minėtoje kompiuterių firmoje surengė pasalą. Nieko neįtardamas vėl atvažiavo tas pats apyjaunis vyras, kuris prekybininkams pateikė pinigų pervedimo banke kopiją bei įgaliojimą bendrovės "Statybinių konstrukcijų sistemos" atstovui S. Vidūnui paimti nupirktą techniką. Atvykėlis buvo sulaikytas nusikaltimo vietoje, jo piniginėje rastas vairuotojo pažymėjimas S. Vidūno vardu. Netrukus išaiškėjo, jog iš tikro tai joks ne S. Vidūnas, o policijos nuo 1998-ųjų ieškomas D. Gutauskas. Rastasis vairuotojo pažymėjimas, kaip ir pažyma apie pinigų pervedimą banke bei įgaliojimas - viso labo geros kokybės klastotės.

REKLAMA

Sučiupę aferistą policininkai išsiaiškino, kur jis slapstėsi ir tame bute padarė kratą. Pareigūnai nenustebo radę visą pluošta suklastotų dokumentų bei spaudų: pasą, Kauno savivaldybės kanceliarijos, Šiaulių mero, Vilniaus bei kitų šalies bankų spaudus.

Analizuodami sukčiavimo įrankius kriminalistai apie sugautą apgaviką bei rastas klastotes informavo kolegas kituose respublikos miestuose. Netrukus komisariatuose pradėjo lankytis komersantai ir pasakoti apie dar neregistruotas D. Gutausko aferas.

REKLAMA

Apgavikas visur veikė gana panašiai: jis užsukdavo į įvairias prekiaujančias įmones, kur prisistatydavo kokios nors bendrovės vadybininku, dažniausiai Saulium Vidūnu. Sukčius išsirinkdavo prekes, už kurias pažadėdavo apmokėti pervedant pinigus banke. Nuvykęs namo D. Gutauskas suklastodavo banko dokumentus ir juos parteikęs prekybininkams įsigijo vertingų daiktų: Šiauliuose juvelyrinių dirbinių salone "999" jis tokiu būdu išviliojo auksinius auskarus su briliantais, kainuojančius 2000 litų. Salone D. Gutauskas apsimetė neegzistuojančios bendrovės "Projektuotojų studija" darbuotoju. Kitą dieną aferistas Šiauliuose pravėrė parduotuvės "Klasika" duris, kur "sužvejojo" ne ką menkesnį grobį - laikrodį "Seiko kinetic" už 1015 litų. Lygiai toliu pat nedoru būdu D. Gutauskas parduotuvėje "Šiaulių tauro prekyba" apgaule įgijo televizorių. Beje, sukčius nesirinko šiaulietiškos produkcijos, o "pirko" japonišką "Sony" televizorių, kainuojantį 1400 litų.

Šiuo metu registruojami nauji D. Gutausko nusikaltimai. Išsiaiškinta, jog nedorėlis įvairiuose šalies miestuose yra išviliojęs garso aparatūros, drabužių, 5 tonas cukraus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų