Prie Novosibirsko esančio Valstybinio virusologijos ir mikrobiologijos mokslinio centro darbuotojai pradėjo tirti mamuto genus, tikėdamiesi, kad tai bus pirmasis žingsnis jo klonavimo link.
Fosilijos liekanos - dvi gana neblogai išsilaikiusios mamuto galūnės, kurias praėjusią vasarą Jakutijoje aptiko Rusijos ir Japonijos mokslininkų ekspedicija, penktadienį buvo atgabentos į Novosibirską. Amžinojo įšalo sluoksnyje jos išgulėjo apie 30 tūkstančių metų. Tačiau iki mūsų dienų išlikusias ląsteles specialistai vadina unikaliomis - taip gerai jos išsilaikiusios.
"Mažai tikėtina, kad iškastinio gyvūno ląstelės tinka klonuoti: kuo senesnė medžiaga, tuo sunkiau su ja dirbti, bet daug kas priklauso nuo sėkmės", - žurnalistams pareiškė molekulinės biologijos specialistas Valerijus Loktevas.
Mamuto ląsteles mokslininkai tirs tobuliausiu pasaulyje tokios paskirties aparatu - automatiniu sekvenatoriumi. Jis gali pjaustyti genus į atskiras sudedamąsias dalis - nukleotidus. "Jei paaiškės, kad išlikusios Jakutijos mamuto ląstelės iš tikrųjų tinka klonuoti, šio darbo imsis japonų mokslininkai", - pranešė V.Loktevas.
ITAR-TASS-ELTA