Valdo Adamkaus šlepečių istorija, prasidėjusi 1997-aisiais, niekaip neužsibaigia iki šiol. Priminsime, kad apie šlepetes pradėta kalbėti tada, kai V. Adamkus, registruotas Šiauliuose, nusprendė dalyvauti prezidento rinkimuose. Varžovai niekaip nesuprato, kaip tas pats žmogus tuo pačiu metu galėjo gyventi dvejose vietose: Amerikoje ir Šiauliuose. Tada ir buvo nuspręsta, kad nebuvo jokio antrininko - ponas Valdas gyveno ten toli už Atlanto, o Šiauliuose gyveno tik A. Adamkaus šlepetės.
Tų šlepečių šiauliečiai neužmiršo. Miesto teigiamo įvaizdžio komisija netgi pasiūlė menininkams įamžinti legendinę avalynę. Skulptorius Gintautas Lukošaitis paruošė paminklo eskizus, sudarė sąmatą, tačiau savivaldybė neišdrįso patvirtinti tokio projekto, bijodama įžeisti prezidentą.
Miesto valdžia išsigando, tačiau atsirado drąsių šiauliečių, kuriems idėja patiko. Vienas iš jų - neįprastomis akcijomis pasižymėjęs Jonas Mileris. Kadaise Jonas yra šveitęs akmenį į tuomet valdžiusių konservatorių būstinės langus, dėl kaimų su šakėmis puolęs "Telekomo" pastatą. Šį kartą su bendraminčiais ėmėsi šlepečių.
Vieną vasario rytą Šiaulių centre išdygo 3 metrų aukščio pieštukas, ant kurio viršūnės buvo pritvirtintos trys šlepečių poros. Susirinkusiems žiopliams tada J. Mileris paaiškino, kad iš metalo pagaminta šlepečių pora yra skirta Valdui Adamkui, o kitos dvi - galimiems kandidatams. Gal vėl kam prireiks registracijos?
Deja, originalus paminklas išstovėjo tik 20 minučių. Suplūdę policininkai ir komunalininkai, vadovaujami savivaldybės darbuotojų, meno kūrinį išgriovė ir išvežė. Kadangi paminklas buvo pastatytas be leidimo, policininkai J. Mileriui surašė administracinį protokolą ir paskyrė 500 litų baudą. Kovose užgrūdintas šiaulietis jos mokėti nesirengė. "Jei prarasiu tiek pinigų, mane žmona iš namų išvarys" - sakė Jonas ir apskundė policininkus teismui.
Teismas panaikino administracinę nuobaudą, nes policininkai, kaip dažnai būna, apsižioplino - iškėlė bylą pagal neegzistuojantį kodekso punktą. Tačiau kad teismas bus protingas, ponas Jonas net neįtarė ir teismo dieną prisirakino grandinėmis prie teismo pastato turėklų - protestavo prieš tai, dėl ko nė nereikėjo protestuoti.
Policininkai išlaisvino savanorį kankinį ir dabar nusprendė nubausti už turėklų subraižymą. Jam buvo pateiktas 182 litų ir 77 centų ieškinys. Teismas ir šį kartą buvo Jono pusėje. Gruodžio pradžioje įvykusio posėdžio metu Jonas Mileris buvo visai išteisintas. Tačiau vis tiek liko nepatenkintas: "Nuo vasario jutau stresą, sušlubavo sveikata, man padaryta moralinių nuostolių". Jonas ruošiasi bylinėtis su savivaldybe.
Taigi galima sakyti, kad prezidento šlepečių istorija dar nesibaigė.