Kinai kiekvieną metų laiką (įskaitant vasaros pabaigą jų priskaičiuojama penki) sieja su žmogaus organu ir to organo polinkiu į kokį nors skonį. Jie valgo atsižvelgdami į metų laiką ir kai kuriems produktams teikia pirmenybę.
Vasara (gegužė, birželis, liepa) siejama su širdimi ir kartumu. Kinai tada liepia vengti prakaitą skatinančių prieskonių. Reikia daug gerti ir valgyti lengvus patiekalus. Mėsą ir žuvį gaminti ant garų, valgyti salotas, vaisius ir daržoves. Kartumas saugo nuo neigiamo karščio poveikio, todėl patartina vartoti aštrokus špinatus, salierus, ropes, ridikėlius.
Vasaros pabaiga (rugpjūtis) susieta blužnimi ir saldumo poreikiu. Gydykitės daržovėmis ir saldžiais vaisiais: morkomis, ananasais, vynuogėmis, melionais, bananais, saldžiais apelsinais... Nevartokite daug mėsos ir riebalų.
Plaučiai ir aštrumo poreikis - rudenį (rugpjūčio pabaiga, rugsėjis, spalis). Oras tampa nepastovus. Grįžus iš atostogų reikia stengtis išvengti slogos ir gripo. Taigi virkite sriubas ir protingai naudokite prieskonius, kvapiuosius ankštinius pipirus ir imbierą. Prisiminkite garstyčių kompresus - kartais jie sėkmingai gydo gerklę ir plaučių uždegimą.
Žiemą (lapkritis, gruodis, sausis) - dėmesys inkstams ir sūrumo poreikiui. Mūsų kūnui reikia žuvies, stipraus, įvairesnio maisto ir sočios, gerai paruoštos mėsiškos sriubos. Taip pat nepamirškite džiovintų vaisių ir daržovių!
Pavasarį (pradedant vasariu) - dėmesys kepenims ir rūgščiai. Kepenims "drenuoti" rytais prieš valgį išgerkite citrinos sulčių. Vaišinkitės žaliomis daržovėmis.
*