Amžiais kurtas Kleopatros, kaip Romos imperijos sekso simbolio, įvaizdis gali subyrėti akimirksniu. Vienoje Didžiosios Britanijos banko saugyklų archeologai surado monetą, nukaldintą prieš daugiau nei 2000 metų. Ant jos pavaizduotas žinomos moters profilis, tik gražuole jos tikrai nepavadintum. Pasirodo, tikroji Kleopatra buvo žema kakta, atsikišusiu smakru, siauromis lūpomis ir ilga smaila nosimi. Bet ir tai dar ne viskas. "Įsižiūrėjus geriau, galima pastebėti, jog ji neturėjo dantų", - teigia suglumęs Niukaslo universiteto muziejaus direktorius Lindsas Džonsas. Kitoje monetos pusėje pavaizduotas Romos karžygio Marko Antonijaus profilis. Pasirodo, jog ir jis nebuvo gražuolis - kumpa nosis, storas kaklas ir išsprogusios akys.
Ko gero, Šekspyras pirmasis romantizavo Kleopatrą ir Marką Antonijų savo to paties pavadinimo tragedijoje. Na o pagarsėjusiais sekso simboliais jie tapo 1963 metais, kai Holivude buvo pastatytas filmas "Kleopatra", kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Elizabet Teilor ir Ričardas Bartonas.
Visuose senovės Romos šaltiniuose minimas tik Kleopatros protas ir charizma. Apie jos grožį neužsimenama nė žodžiu.
Nors, kaip žinia, grožis - kintantis dalykas. Ir galbūt prieš porą tūkstantmečių gražiomis buvo laikomos kaip tik tokios moterys. Kaipgi kitaip Kleopatra būtų galvą apsukusi ne tik Markui Antonijui, bet ir Julijui Cezariui?