• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip pasireiškia prostatos sutrikimai

"Pradėjau keltis naktį dėl mažo reikalo", - rašo Juozas O. iš Mažeikių. - Dabar visi šaukia, kad jei keliesi naktį šlapintis, tai jau tau - prostatos vėžys. Ar tikrai taip gali būti? Man jau 60 metų, skysčių - vandens, arbatos, kavos - išgeriu ne tiek jau ir mažai, panašiai kaip rekomenduojama - iki 2 litrų".

REKLAMA
REKLAMA

Jūsų paminėtas simptomas galėtų atitikti prostatos adenomą. Tai yra liga, kurios neišvengs nė vienas ilgai gyvenantis vyras. Statistika byloja, jog prostatos adenoma kamuoja apie 30 proc. penkiasdešimtmečių, ja serga net 90 proc. aštuoniasdešimtmečių. Nuo jos nėra jokių apsisaugojimo priemonių ar profilaktikos, išskyrus vienintelę, kurią medikai vadina absurdu. Ją pasirinkti gali tik beprotis. Tai - kastracija. Tiesa, ši drastiška priemonė medikų yra taikoma, tačiau tik prostatos vėžio gydymui.

REKLAMA

Simptomai

Nuo 50 iki 90 proc. vyresnio amžiaus vyrų serga gerybiniu prostatos išvešėjimu. Pagrindiniai ligos požymiai yra dažnas ir sunkus šlapinimasis. Nei iš šio, nei iš to, kaip sako vyrai, jie pradeda keltis šlapintis naktį, ko anksčiau niekada nebūdavę.... Šlapimo srovė silpnesnė - ne srovė, o tik srovelė. Pradžioje vargina dažnas šlapinimasis naktį. Ši reiškinį vyrai sieja su blogu miegu. Blogai miega todėl, kad juos pažadina dažnas noras šlapintis. Dieną vėl viskas gerai. Atsitinka taip, kad šlapimas visiškai nustoja bėgęs - tai dažnai atsitinka išgėrus, nors ir nedaug, alkoholio. Pradeda labai skaudėti pilvo apačią.

REKLAMA
REKLAMA

Kada reikia kreiptis į urologą

Amžius, kada kreiptis į medikus, nuolatos jaunėja. Visai neseniai buvo kalbama, jog pas urologą konsultuotis vyras privalo atvykti sulaukęs 60 metų, o dabar kalbama, jog tai daryti jis turėtų nuo 40 - 50 metų. Jei vyras neturi rimtesnių problemų, pakanka kartą per metus užsukti pas gydytoją ir pasitikrinti. Jei šeimoje kas nors yra sirgęs prostatos vėžiu, vyrai privalėtų tikrintis savo sveikatą nuo 40 metų. Savalaikė gydytojo konsultacija labai svarbi ir laiku nustatant prostatos vėžį, kuris tarp vyrų yra antroje vietoje po plaučių ir kvėpavimo takų vėžio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gydymas

Deja, visi medikamentiniai priešinės liaukos išvešėjimo gydymo metodai yra veiksmingi tik pirmosiomis šios ligos stadijomis. Pradinėje prostatos didėjimo stadijoje būklei pagerinti dažnai pakanka gamtinių gydomųjų priemonių. Teigiamai įvertintos 4 augalinių preparatų grupės:

REKLAMA

Vaistai, pagaminti iš moliūgų sėklų - kasdien 3 kartus per dieną suvalgyti po šaukštą lukštentų moliūgo sėklų, sumaišytų su obuolių tyre, pienu, dribsniais ar jogurtu; moliūgo sėklas galima vartoti ir didesniais kiekiais, tačiau prieš tai rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Vaistai iš dilgėlių šaknų.

Vaistai, pagaminti iš kai kurių palmių vaisių.

Vaistai iš afrikinės slyvos ekstrakto. Šiuo metu rekomenduojama daugiau nei 40 augalinių preparatų.

REKLAMA

Jei liga neužleista, pacientui skiriamas gydymas vaistais. Medikamentus reikia vartoti pakankamai ilgai, nes prostatos adenoma - lėtinė liga. Gydymas vaistais pakankamai saugus ir efektyvus. Tvarkingai vartojant vaistus dažniausiai pavyksta išvengti operacijos.

Taip pat taikomos operacijos, kurių būdai gali būti įvairūs. Tai - minimaliai invazinės operacijos per šlapimo kanalą arba atviros chirurginės operacijos. Tarp medikamentinio ir operacinio gydymo yra tarpinė grandis - minimaliai invazinės procedūros: lazeriu, mikrobangomis, šalčiu ar šiluma suardoma dalis prostatos. Visų šių operacijų esmė yra pasiekti, kad gerai nutekėtų šlapimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasekmės

Negydoma liga gali baigtis erekcijos sutrikimais, akmenų atsiradimu šlapimo pūslėje, šlapimo takų infekcija, inkstų funkcijos nepakankamumu, ūmiu šlapimo susilaikymu, prostatos vėžiu ir operacija. Prostatos išvešėjimas yra lėtinis ir progresuojantis, jis susirgimas, kuris niekada nepraeis savaime. Savigyda reklamuojamais preparatais yra nesaugus ligos vilkinimas. Nuspręsti, kurie vaistai ir gydymo būdai tinkamiausi, gali tik urologas.

Patarimai

Pradinėse ligos stadijose labai svarbu vengti alkoholio ir putojančių gėrimų, aštraus maisto, gausių prieskonių, nepersišaldyti, mankštintis. Žinoma, privalu laiku lankytis pas gydytojus ir paisyti gydymo rekomendacijų.

Paruošė Sandra PUTRŪNAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų