• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įdomūs ir neįtikėtini faktai apie miegą

Vida VENCLOVIENĖ

Amerikos mokslo populiarinimo žurnalas Discover išspausdino eilę įdomių faktų apie veiklą, kuriai žmogus aukoja trečdalį gyvenimo-miegą.

REKLAMA
REKLAMA

1. Chronišką knarkimą galima gydyti gomurio - ryklės plastiko pagalba, chirurginės procedūros, kurios metu įtempiami minkštojo gomurio ir ryklės audiniai. Galimas pašalinis efektas - balso tembro pakitimas.

REKLAMA

2. Dar vienas chroniško knarkimo gydymo metodas - į gomurį sušvirkščiama specialaus preparato, sutvirtinančio minkštąjį audinį. Ši metodika vadinama "snoroplastika", iš graikiško žodžio plastos, reiškiančio "suformuotas" ir angliško snore, reiškiančio "knarkti".

3. Tyrimai, 2002 metais atlikti Oksfordo universitete, parodė, kad tradicinis kovos su nemiga būdas - skaičiavimas - nėra efektyvus. Tokia protinė veikla yra tiek nuobodi, kad problemos ir rūpesčiai neišvengiamai iškyla paviršiun.

REKLAMA
REKLAMA

4. Lovos čiužinys vidutiniškai "tarnauja" 8 - 10 metų. Per tą laiką jame susikaupia įvairių pavojingų medžiagų. Vienas tyrimas parodė, kad čiužinyje gyvenančios bakterijos gali sąlygoti staigios kūdikių mirties sindromo atsiradimą.

5. Suaugusi patalyninė blakutė be maisto gali išgyventi kone metus.

6. 2004 metais amerikiečiams buvo išrašyta 35 mln. receptų migdomiesiems vaistams. Per paskutiniuosius ketverius metus suaugusiųjų (20 - 44 metų), vartojančių migdomuosius vaistus skaičius padvigubėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

7. JAV kasmet daugiau nei 100 autoavarijų įvyksta dėl to, kad vairuotojai važiuodami užmiega.

8. 2008 metais kompanija VOLVO planuoja pristatyti sistemą, kuri stebės vairuotojo akis ir galvą, o taip pat varomųjų ratų judesius. Jei vairuotojas pradės "knapsėti nosimi", mašinos viduje įrengtos signalinės lempos ims mirksėti.

REKLAMA

9. Šešerius metus buvo tiriami keli milijonai suaugusiųjų. Nustatyta, kad mirtingumas tarp miegančių 6 - 7 val. per parą mažesnis, nei tarp miegančių 8 ir daugiau valandų.

10. 1964 metais septyniolikmetis Rendis Garneris pasiekė pasaulinį nemiegojimo rekordą- jis nesudėjo akių 264 val. 12 min. Po to neprabusdamas jis išmiegojo 15 valandų.

REKLAMA

11. Siekiant integracijos Europos sąjungoje Ispanijoje prasidėjo kovos su "siesta" - tradiciniu popiečio miegu - kampanija.

12. Dėl "siestos" ispanai vidutiniškai naktį miega 40 minučių trumpiau nei kiti europiečiai. Beje, pagal nelaimintų atsitikimų gamyboje skaičių Ispanija užima pirmąją vietą ES, o pagal darbo našumą - trečiąją nuo sąrašo pabaigos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

13. Indijoje vienoje musulmoniškoje šeimoje buvo pareikalauta sutuoktinių skyrybų dėl to, kad vyras per miegus tris kartus ištarė žodį "talak", arabų kalboje reiškiantį skyrybas. Pagal musulmoniškuosius įstatymus, "trigubas talak" prilyginamas realioms skyryboms.

14. Nuostata, jog žadinti lunatiką yra pavojinga, nėra pagrįsta. Priešingai, įvertinant tai kad lunatikai dažnai laipioja stogais ir daro visokius neįprastus dalykus, pavojus kyla tuomet jei jų neprižadinsime.

REKLAMA

15. Banginiai ir delfinai sugeba miegoti "pusiau". Reikalas tas, kad jų smegenų pusrutuliai miega paeiliui, kad gyvūnas galėtų plaukioti ir kvėpuoti.

16. Sapnai atsiranda dėl elektrinių impulsų, smegenų kamienu pratekančių kas 90 minučių aktyvaus miego, blyksnių. Per visą savo gyvenimą žmogus regi sapnus vidutiniškai šešis metus.

17. Tačiau sapnų vaidmuo kol kas neaiškus.

18. JAV daugiau nei 5 mln. vaikų serga naktine enureze, t. y. šlapimo nelaikymu.

19. Somnifobija- tai baimė užmigti.

20. Kol kas duomenų apie kamuojamus somnifobijos- nėra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų