• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyvybės nutrūko pervažoje

Birutė KARBAUSKIENĖ

Sausio mėnesį Šalčininkų rajone įvykusią kraupią avariją, kai lengvasis automobilis, nestabtelėjęs geležinkelio pervažoje, įsirėžė į važiuojantį traukinį ir vietoje žuvo visi keturi automobiliu važiavę žmonės, savotišku aidu atkartojo naujas įvykis netoli Kazlų Rūdos (Marijampolės apskritis). Čia, Antanavo - Bagotosios kelyje esančioje Bagotosios geležinkelio stotelės pervažoje, automobilis "Honda Civic", nepaisydamas perspėjančių šviesos ir garso signalų, trenkėsi į 12 metrų motorvežį. Dvi iš keturių mašinoje buvusių keleivių žuvo iš karto.

REKLAMA
REKLAMA

Čyčkų kaime (Vilkaviškio raj.) gyvenanti Sigutė Raulynaitienė (19 m.) nuosavu automobiliu tą rytą vežė savo draugę Iloną Brokaitę (20 m.), netolimo Paežerių kaimo gyventoją, į Kazlų Rūdos ligoninę. Stacionare gydytis susiruošusią dukterį lydėjo ir jos motina Vida Brokienė (49 m.). Kartu dar važiavo Sigutės sesuo, taip pat paežeriškė, Rita Lietuvninkaitė (24 m.). Apie ką mašinoje kalbėjosi ir kur buvo nukreipusios dėmesį moterys, kol kas neaišku, bet Sigutės vairuojamas automobilis, važiavęs Bagotosios kaimo link ir artėjęs prie geležinkelio pervažos, prie pylimo dirbusių žmonių liudijimu, nesumažino greičio ir net nestabtelėjo, kaip reikalauja kelių eismo taisyklės. Nuo Kauno 80 kilometrų per valandą greičiu į Kybartus (Vilkaviškio raj.) važiavusio motorvežio mašinistas, pastebėjęs bėgių link greitai judantį automobilį, įjungė garso signalą. Tai atkreipė ir netoliese buvusių darbininkų dėmesį. Vyrai, nujausdami nelaimę, spėliojo, ar suspės lengvoji mašina kirsti raudona šviesa tuo metu perspėjusią pervažą, neužtveriamą pakeliamomis ir nuleidžiamomis užkardomis.

REKLAMA

Motorvežis užkabino hondos dešinįjį šoną ir tempė mašiną apie 200 metrų. Motorvežio priekyje buvęs didžiulis kablys (ši geležinkelio transporto priemonė skirta kelio darbams) beveik nuplėšė automobilio stogą ir sugadino jį nepataisomai. Sustojus traukiniui, geležinkelio darbininkai ir mašinistas suskubo iš sumaitotos mašinos ištraukti gyvybės ženklus dar rodžiusias, kaip vėliau paaiškėjo, seseris. Dešinėje automobilio pusėje sėdėjusios keleivės - motina ir dukra - žuvo vietoje. Jų kūnus iš metalo gniaužtų išlaisvino atvykę ir mašiną supjaustę ugniagesiai. Nelaimėlių asmenybės buvo nustatytos ne iš karto. Avarija toje vietoje valandai paralyžiavo eismą.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl sunkių galvos traumų sąmonės netekusią Sigutę Raulynaitienę Kazlų Rūdos ligoninės medikai skubiai išgabeno į Kauno medicinos universiteto klinikas. Netrukus jauna moteris buvo operuota, jos būklė buvo sunki. Didžiulio emocinio šoko ištiktai ir taip pat sužalojimų neišvengusiai Ritai Lietuvninkaitei prireikė Marijampolės traumatologų pagalbos. Mergina tegalėjo pasakyti savo pavardę. Ji nuolat kartojo šąlanti ir prašė užkloti. Negalėjo pasakyti savo gimimo metų, tikino ne važiavusi, o ėjusi per pervažą. Ji tebegydoma Marijampolės ligoninėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žuvusiąsias Iloną Brokaitę ir Vidą Brokienę atpažino į Marijampolės morgą atvykęs S. Raulynaitienės vyras Gintaras.

Manoma, kad tragedija įvyko dėl nepatyrusios vairuotojos kaltės - S. Raulynaitienė vairuotojo pažymėjimą turi vos kelis mėnesius. Raudoną semaforo signalą, draudusį kirsti gerai matomą pervažą, neužstojamą nei medžių, nei krūmų, vairuotojai galėjo trukdyti įžiūrėti tuo metu skaisčiai plieskusi saulė. Kodėl moterys negirdėjo garsinio signalo, sunku pasakyti. Ko gero, pajutusi realią grėsmę, jauna vairuotoja sutriko, ir lemiamu momentu mašina galėjo tapti nevaldoma.

Pareigūnai prašo mašinų vairuotojus įsidėmėti viena - važiuojantis traukinys taip greitai nesustoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų