Vasarą komplikacijos dažnesnės
"Neseniai persirgau bronchitu, vartojau antibiotikus, - rašo Kotryna B. iš Šakių raj. - Po to pradėjo smarkiai slinkti plaukai. Kodėl, ir ar tai pavojinga?"
Vasaros peršalimo infekcijas įvairios komplikacijos lydi kur kas dažniau nei žiemos. Dėl saulės ir karščio didelis krūvis tenka kraujotakos ir periferinei nervų sistemai, kuri yra "atsakinga" ir už termoreguliaciją. Štai kodėl vasaros peršalimų metu temperatūra laikosi ilgiau ir sergame sunkiau. Nusilpsta visas organizmas, plaukų svogūnėliai taip pat silpsta. Visos organizmo jėgos metamos kovai su infekcija ir plaukams tiesiog " nelieka " naudingų medžiagų. Jei jūs persirgote bronchitu, o po to tris savaites jums slenka plaukai, tai dar nereiškia, kad jūsų šukuosena pavojuje. Reikia sustiprinti imunitetą ir, įvairių maitinamųjų kaukių pagalba, padėti plaukams atsistatyti. Tačiau, jei ir po mėnesio (nors naudojote visokiausias plaukų "gelbėjimo" priemones) plaukai tebeslenka kaip ir prieš tai, kreipkitės į specialistą. Kaip rodo praktika, plaukų problemos- išorinė didelės betvarkės organizme išraiška. Gali būti, jog tai signalas, kad, atrodytų, paprastas peršalimas komplikavosi ir organizme apsigyveno "klaidžiojanti" infekcija.
Kaip išsiblaivyti?
"Atostogaujant neįmanoma neatsipalaiduoti. Pasitaiko, kad per karščius kažkaip imi ir "padaugini", - rašo Aleksandras M. iš Pasvalio raj. - Patarkite (įvertindami sezoną) kaip kuo griečiau atsigauti ir išblaivėti".
Atostogaudami žmonės dažniausiai piktnaudžiauja alumi ar raudonuoju vynu. Vynas- naudingas gėrimas, bet tik tuo atveju, jei vartojamas mažais kiekiais. Jei nejaučiamas saikas- vynas stipriai "kerta" per kepenis. Tad ryte, po išgertuvių rekomenduojama po ranka turėti preparatą, gerinantį kepenų veiklą.
Geras būdas sveikatos pagerinimui- "ant tuščio skrandžio" išgerti stiklinę šalto vandens su arbatiniu šaukšteliu mėtų ištraukos.
Jei savijauta labai prasta, pamėginkite padaryti taip: suvalgykite penkis arbatinius šaukštelius medaus, užgerkite juos stikline karštos stiprios arbatos. Susisupkite į šiltą antklodę ir porą valandų pamiegokite. Išprakaituosite, išblaivėsite ir tapsite žmogumi.
Atsigauti taip pat padės ir pomidorų sultys. Jos organizmą papildys kaliu ir magniu, kurio kiekį alkoholis stipriai sumažina.
O štai granatų ar tamsiųjų vynuogių sultys pagirioms visai netinka- jos tirština kraują. O nuo alkoholio ir karščio kraujas ir taip tirštėja, todėl padidėja rizika susidaryti trombams.
Kaklo osteochondrozė
Nijolė V. iš Kauno klausia, kad jai neseniai diagnozavo kaklo osteochondrozę. Ji domisi, kodėl ši liga "įsimetė", nes jai tik 27 metai.
Osteochondrozė neturi amžiaus cenzo. Dėl nuolatinės netaisyklingos stuburo padėties (pavyzdžiui, jei netinkamai įrengta jūsų darbo vieta) arba traumos kūno svoris jame pasiskirsto netolygiai. Dėl to tarpslankstelinio disko sausgysliniame žiede atsiranda įtrūkimai. Atsiranda skausmai- iš pradžių tik judant, vėliau ir ramybės būsenoje. Tai ir yra osteochondrozė. Nepradėjus gydymo laiku, tarpslankstelinio disko turinys prasiskverbia į tuos plyšelius, prasideda skausmingas uždegimas, susidaro disko atsikišimas- tarpslankstelinė išvarža.
Tačiau, kol nežinote ligos priežasties, savarankiškai stuburo negydykite. Pirtis, šildymai, karštos vonios, garstyčių ar pipiriniai pleistrai, šildantieji tepalai, masažai gali tik padaryti "meškos paslaugą", jeigu kartais sergate lėtomis vidaus organų ligomis.
Būtinai kreipkitės į ortopedą-traumatologą. Jums atliks stuburo rentgeną, taip pat pirminius kraujo ir šlapimo tyrimus, elektrokardiogramą (tyrimas parodys ar nėra kur nors užspausto nervo). Sunkesniais atvejais diagnozei nustatyti atliekama kompiuterinė tomografija.
Paruošė Vida JANKUTĖ