Lietus lynojo, žemė drebėjo
Po to, kai uraganas "Katrina" nusiaubė Naująjį Orleaną, gimė toks anekdotas: "Kai Dievas nori nubausti amerikiečius, jis ant jų pasiunčia uraganus, tornadus, potvynius ir gaisrus. O kai Dievas nori nubausti kitas tautas, jis pasiunčia amerikiečius". Juokai juokais, bet Dievas baudė ne tik amerikiečius - pasaulyje dar tiek uraganų, potvynių ir žemės drebėjimų nėra buvę.
Dar nespėjo pasaulis suskaičiuoti cunamio padarytų nuostolių Pietryčių Azijoje, o Šiaurės Europą pačioje metų pradžioje jau siaubė uraganas, meteorologų teigimu, pats stipriausias per pastaruosius keturiasdešimt metų. Nuo Baltijos jūros atūžęs galingas vėjas ir Lietuvoje plėšė namų stogus, rovė medžius, vartė automobilius. Uraganas "Ervinas" vien miškininkams padarė nuostolių už 2 mln. litų.
Kovo pabaigoje buvo suskaičiuota, kad Indonezijoje cunamis nusinešė 200 tūkst. žmonių, o šalyje ir vėl sudrebėjo žemė. Šį kartą aukų skaičius - apie 1 000 žmonių, kai kuriose salose sugriuvo apie 80 proc. pastatų.
Rugpjūtį vėl neįprasti potvyniai Lietuvoje. Lietų atnešė nuo Juodosios jūros atslinkęs žemo atmosferos slėgio laukas. Per pirmąsias dešimt rugpjūčio dienų iškrito 3 mėn. kritulių norma. Vanduo Neryje pakilo beveik 2 m., o Minija - net 4 m. Lietuvoje aukų išvengta, o štai Centrinę, Rytų ir Šiaurės Europą siaubiantys potvyniai nusinešė pusšimtį gyvybių. Tuo metu, kai vienai Europos pusei reikėjo Nojaus laivo, kita - Ispanija, Portugalija - panašėjo į Sacharos dykumą. Pirėnų pusiasalį ištiko didžiausia sausra per 60 metų. Tai sukėlė didelius gaisrus. Išdegė šimtai tūkstančių hektarų, žuvo per 20 žmonių.
Rugpjūtį "Katrina" supurtė Ameriką. Tai brangiausias uraganas, kada nors užgriuvęs JAV. Pagalbą amerikiečiams pasiūlė ir Lietuva, tačiau jos buvo atsisakyta. Labiausiai nuo uragano nukentėjo Naujasis Orleanas. Dambos, pastatytos tam, kad sulaikytų potvynį, neišlaikė spaudimo, ir vanduo plūstelėjo į miestą. Istorinis uostas JAV pietuose atsidūrė po vandeniu. Miestas liko be elektros, telefono, vandens ir kanalizacijos. Keturias dienas bergždžiai laukę pagalbos, nevilties apimti žmonės pradėjo plėšti parduotuves, vaistines, namus. Prasidėjo smurtas, prievartavimai, žudynės, kurias sustabdė tik dešimtys tūkstančių nacionalinės gvardijos karių, atsiųstų į miestą.
Žemės drebėjimas
Spalio pirmosiomis dienomis uraganas "Stanas" siautėjo Lotynų Amerikos šalyse. Gvatemaloje purvo nuošliaužos palaidojo Panabadžo kaimą. O jau po kelių dienų stichijos šėlsmas persikėlė į Aziją. Vienas stipriausių šiame regione per pastarąjį šimtmetį žemės drebėjimas supurtė Pakistaną - čia stichija pareikalavo 87 tūkstančių žmonių gyvybių. Smūgiai buvo juntami Afganistane, Indijoj, Bangladeše. Kašmyre po griuvėsiais atsidūrė visa jaunų žmonių karta - žemė sudrebėjo, kai studentai ir moksleiviai buvo auditorijose ir klasėse. Pasaulyje per stichines nelaimes šiemet žuvo 112 tūkstančių žmonių.