Ketvirtadienį, gegužės 27 d., 19 val. Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje bus proga dar kartą pasigėrėti šių metų “Auksinio scenos kryžiaus” laureato, geriausio 2003-2004 m. Lietuvos teatrinio sezono choreografo Vyčio Jankausko kūryba.

V. Jankauskas savo kūrinius brandina ilgai, todėl jų yra nedaug, tačiau visi jo šokio spektakliai turi gero išlaikyto vyno skonį: švelnu, lengva ir skaidru, šiek tiek svaigina ir kažką primena. Šio choreografo spektakliai buvo puikiai įvertinti Lietuvos ir užsienio šiuolaikinio šokio kritikų, savitą V. Jankausko braižą pamėgo publika.

Visai neseniai V. Jankauskas buvo pripažintas geriausiu 2003 metų choreografu ir gavo “Auksinio scenos kryžiaus” apdovanojimą už choreografiją spektakliui “Nuskendęs slėnis.” “Nuskendusio slėnio” dalyviai - choreografas ir atlikėjas Vytis Jankauskas ir pagrindinė V. Jankausko trupės šokėja Giedrė Kirklytė - kuria aplink save sunkiai apibūdinamas erdves - gūdaus, pilno skraidančių vabalų, miško, šviesios pievelės, nežemiškos atmosferos, malonių prisiminimų, tingulio ir ilgesio, - kurios net nebūtinai nurodo į konkrečias situacijas, veikiau primena būsenas ir sužadina sunkiai apčiuopiamas kūniškas patirtis.

2002 m. spektaklis “Viduramžių bernelių dainos” atstovavo Lietuvos šokį pasauliniame šokio festivalyje “Global Dance ‘02” Diuseldorfe (Vokietija). Šis spektaklis pakeri žiūrovus tiek ištobulinta forma, tiek giliu turiniu, kuriame išnyra tai sakralumo, tai skaistumo, tai religiniai, istoriniai ar filosofiniai motyvai.

REKLAMA

Regis, V. Jankauskas tobulai moka pasirinkti “savus” žmones: jo ir G. Kirklytės duetą dažnai giria būtent už “stebuklingą” partnerystės pavyzdį. Kūno pojūčių pajauta ir suderinamumas, vienas kito minčių ir jausmų supratimas suteikia V. Jankausko kūriniams nepaprasto grožio, intymumo, jautrumo ir subtilios elegancijos. Visada džiugina choreografo bendradarbiavimas su kompozitoriumi Skirmantu Sasnausku ir kostiumų dizainere Rūta Biliūnaite.

Abu V. Jankausko spektaklius Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje verta pažiūrėti net ir tuomet, jei esate matę juos kur nors kitur - juk intymi Mažosios salės erdvė visada prideda kūriniui savų spalvų.

Jelena Šala


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų