Antradienį (09.16) 22 val. LTV kanalu pradedama rodyti nauja filosofo Leonido Donskio rengiama autorinė laida “Be pykčio”. Bus diskutuojama tema “Realybės šou ir tikrovės ribos”. Pokalbio dalyviai analizuos populiarų TV reiškinį ir bandys atsakyti į klausimą, kodėl žmonės taip mėgsta realybės šou, kur išties yra riba tarp tikrovės ir jos fabrikavimo.

Studijoje su Leonidu Donskiu diskutuos kino kritikas Skirmantas Valiulis, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, filosofas ir kultūrologas Gintautas Mažeikis. Laidos svečiai intelektualiai žaismingame pašnekesyje bandys atsakyti į laidos vedėjo provokuojamus klausimus: ar tikrai išnyksta demarkacinė linija ir realybė virsta šou, o šou - realybe, ar matymas ir stebėjimas netampa savosios galios ir tapatybės išgyvenimu, ar mes nejudame link pasaulio, kuriame tikras karas ir tikra mirtis gali tapti populiariosios kultūros dalimi.

Pasak L. Donskio, kaip ir daugelis kitų kontroversiškų ir aistras provokuojančių reiškinių, realybės šou atlieka žvalgybinę funkciją - kiek toli gali siekti tikrovės ir jos fabrikavimo sulydimas, meno ir tikrovės susiliejimas, įkvėptas vaizduotės ir brutalios tikrovės konflikto. Juolab gali atsitikti taip, kad realybės šou ilgainiui sudomins ne tik smalsuolius bei moralistus, bet ir rimtus menininkus.

REKLAMA

Pokalbio dalyviai, kritiškai analizuodami realybės šou fenomeną, pastebi ir teigiamų aspektų, kaip antai: karnavalinės kultūros atsiradimą, geresnio estetinio vaizdo formavimo galimybes, impulsą TV žiūrovams individualėti plačiame televizijų teikiamo pasirinkimo kontekste. Kritinė, protinga atsvara būtina tam, kad demokratinė piliečio savimonė nusvertų pramogų verslo masalą, idant demokratinė politika nevirstų videopolitika.

Laidos “Be pykčio” redaktorė Birutė Garbaravičienė


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų