Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus Valentino Junoko sprendimas atsistatydinti yra vyriškas poelgis ir kartu tam tikrų klaidų pripažinimas, mano Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas. Jo teigimu, naujuoju STT vadovu turėtų tapti “protingas žmogus”.

"Protingas žmogus, kuris sugebėtų įvairiose situacijose vertinti ne tik teisinius, bet ir visuomeninius politinius aspektus”, - teigė A. Paulauskas, paklaustas, kas turėtų vadovauti STT.

“Tokios įstaigos vadovas nėra eilinis tardytojas, tik teisės žinovas. Jam reikia daug stebėti ir įvertinti aplinkybes, ne vien nuogus teisinius faktus, nesukelti įtampos, padaryti darbą su mažiausiomis sąnaudomis ir mažiausiu triukšmu. Čia reikalingas sumanumas”, - aiškino praeityje generalinio prokuroro pareigas ėjęs A. Paulauskas.

Seimo pirmininko įsitikinimu, pagrindinis kriterijus parenkant naująjį STT vadovą - to žmogaus elgesys sudėtingose situacijose. Pasak A. Paulausko, svarbu, kaip jis sugeba išnaudoti sukauptą operatyvinę medžiagą: “Ar ji tik televizijos laidose tinka, ar atliekami rimtesni tyrimai".

A. Paulauskas pridūrė, kad šiandien svarbu tęsti principingą kovą su korupcija ir įrodyti arba paneigti viešumon iškilusius faktus apie kai kurių politikų bei pareigūnų veiksmus.

REKLAMA

Seimo pirmininko teigimu, kalbant apie kovą su korupcija ar bet kokių aukštų pareigūnų veiklos tyrimą niekada nebus galima išvengti gynybinės taktikos, esą tai yra politizavimas. Tačiau politinį atspalvį A. Paulauskas įžvelgė ir pačios STT veikloje.

"Jei pradėsime nuo pirmojo veiksmo, kai buvo atlikti dokumentų poėmiai kai kurių partijų būstinėse, neturiu kito paaiškinimo, kaip noras daryti įtaką prezidento rinkimams, tiesiogiai paveikti politinius procesus. Kitos klaidos padarytos neužimant lankstesnės pozicijos, kai jos reikėjo, taip pat nesuvokimas, padėties nesukontroliavimas", - pažymėjo parlamento vadovas.

Jis pripažino, kad po birželio pabaigoje atliktų poėmių dažnai buvo keliamas V. Junoko tikimo eiti pareigas klausimas. Tačiau tuo metu laikinai prezidento pareigas ėjęs A. Paulauskas nepasiūlė STT vadovui pasitraukti, mat nenorėjo trukdyti tyrimui ir būsimiems prezidento rinkimams. Be to, galimą aukštų politikų korupciją pradėjusio tirti pareigūno atstatydinimas esą būtų "blogas signalas bet kokiems tolesniems tyrimams".

Pasak A. Paulausko, šios kadencijos Seimas neturėtų daryti radikalių žingsnių, tačiau jei prezidentas Valdas Adamkus pateiks naujo STT direktoriaus kandidatūrą, ji turėtų būti patvirtinta. Dekretas dėl V. Junoko atleidimo turėtų būti pasirašytas ketvirtadienį. Po to STT direktoriaus atsistatydinimą turės patvirtinti Seimas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų