Žiniasklaida: pranešė apie popiežiaus sveikatos problemas

Buvęs popiežius Benediktas XVI sunkiai susirgo po to, kai birželio mėnesį aplankė savo sergantį brolį Vokietijoje, ir yra „labai silpnas“, pirmadienį skelbia vokiečių laikraštis „Passauer Neue Presse“.

Buvęs popiežius Benediktas XVI (nuotr. SCANPIX)

93 metų Benediktas XVI serga veido rože – infekcine liga, kuriai būdingas veido bėrimas ir stiprus skausmas, pranešė laikraštis, cituodamas buvusio popiežiaus biografą Peterį Seewaldą.

„Pasak Seewaldo, popiežius emeritas dabar labai silpnos“ sveikatos, sakoma pranešime.

„Jo mąstymas ir atmintis yra žvitrūs, tačiau balsas šiuo metu sunkiai girdimas“, – priduriama jame.

Kaip pranešama, P. Seewaldas šeštadienį aplankė Benediktą XV Romoje.

„Susitikime popiežius emeritas, nepaisant savo ligos, buvo nusiteikęs optimistiškai ir pareiškė, kad jei jo jėgos vėl sustiprės, jis galbūt vėl imsis plunksnos“, – sakoma laikraščio pranešime.

Buvęs popiežius birželį buvo išvykęs į Vokietiją aplankyti sergančio brolio Georgo Ratzingerio.

Tai buvo pirma jo kelionė iš Italijos nuo netikėto jo pasitraukimo iš Šventojo Tėvo posto 2013 metais. G. Ratzingeris liepos 1-ąją mirė. Jam buvo 96 metai.

Popiežius Benediktas XVI, laikomas Katalikų Bažnyčios tradicijų puoselėtoju, nustebino pasaulį paskelbęs apie savo pasitraukimą iš Šventojo Tėvo posto dėl sveikatos. Jis tapo pirmuoju per 600 metų atsistatydinusiu pontifiku. Buvęs popiežius Josephas Ratzingeris (Jozefas Racingeris) dabar gyvena nedideliame buvusiame vienuolyne Vatikane ir vengia rodytis viešumoje. Benediktą XVI pakeitė dabartinis popiežius Pranciškus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų