Vilniaus „Žalgiris“ antradienio vakarą sužaidė atsakomąsias UEFA Čempionų lygos antrojo etapo atrankos rungtynes. Deja, Lietuvos klubui teko pripažinti Stambulo „Galatasaray“ pranašumą ir mačas baigėsi 1:0 turkų naudai.

Prie daugiau nei 50 tūkst. Stambule susirinkusių sirgalių „Žalgiris“ įvartį praleido jau pirmajame kėlinyje ir prisivyti varžovų nebepajėgė.

„Žalgiris“ po šios nesėkmės baigė kelią Čempionų lygoje, tačiau dar varžysis kitame Europos lygoje. Lietuvos klubo atrankoje lauks mačas su „Hacken“ ekipa iš Švedijos.

Stambule pergalę ištraukęs „Galatasaray“ klubas trečiajame Čempionų lygos atrankos etape susitiks su lietuvio Justo Lasicko atstovaujama Liublianos „Olimpija“.

Rungtynių pradžioje rengtos atakos metu Driesas Mertensas 2-ąją minutę atsidūrė nuošalėje ir sukurti pavojaus prie žalgiriečių vartų nepavyko. Angelino 9-ąją minutę pasiųstas kamuolys į baudos aikštelę atsidūrė Edvino Gertmono rankose.

Dar kartą savo meistriškumą E. Gertmonas parodė, kai Sergio Oliveira 19-ąją minutę atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolį meistriškai vėl sustabdė „Žalgirio“ vartininkas.

28-ąją minutę žalgiriečiams pasitaikiusios greitos atakos metu Mathias Oyewusi varėsi kamuolį prie varžovų vartų, tačiau jo perkelti per vartininką nepavyko.

31-ąją minutę po kampinio D. Mertensas galingu smūgiu iš tolimos distancijos nuginklavo vartininką ir išvedė „Galatasaray“ į priekį 1:0.

Antrame kėlinyje 66 min. „Žalgirio“ surengtos kontratakos metu pasireikšti vėl bandė M. Oyewusi. Futbolininkas atliko smūgį į artimąjį vartų kampą, tačiau Stambulo ekipos vartininkas atrėmė kamuolį.

75 min. Nassimui Hnidui už grubią pražangą prieš varžovą buvo skirta raudona kortele ir žalgiriečiai trumpam liko rungtyniauti dešimtyje. Visgi teisėjas iš Prancūzijos peržiūrėjo epizodą VAR pagalba ir pakeitęs sprendimą žalgiriečiui skyrė tik geltoną kortelę.

Dar viena proga „Žalgiriui“ pasitaikė 80 min. Grubia vartininko klaida pasinaudojęs Nicolas Gorobsovas atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

90+3 min. M. Oyewusi surado erdvės pasiųsti aukštą perdavimą link varžovų vartų, tačiau, deja, niekas iš komandos narių atakos nepratęsė.

Galiausiai finalinis teisėjo švilpukas pasklelbė minimalią „Galatasaray“ ekipos pergalę.

Valio. Šaunuoliai turkai nugalėję arogantiškąjį kažkokį Vilniaus žalgirį.
Ne tau Martynai mėlinas dangus.Norėt niekas nedraudžia gavo į kailį tuom viskas pasibaigė.Labai troško pinigų net tungtynių nemokamai nerodė.Pagarba Panevėžiui matysim šios dienos transliaciją.