22
Kauno „Žalgiris“ – Utenos „Juventus“  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Pirmadienį Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) vyko dar viena dvikova. Po dvigubos savaitės Eurolygoje sugrįžęs Kauno „Žalgiris“ rezultatu 101:63 (22:14, 34:12, 17:26, 28:11) įveikė Utenos „Juventus“ krepšininkus.

22

Primename, kad žalgiriečiai Eurolygoje praeitą savaitę sutriuškino Stambulo „Anadolu Efes“ ir įveikė Mariaus Grigonio atstovaujamą Atėnų „Panathinaikos“ ekipą.

Tuo tarpu uteniškiai turėjo laisvo laiko, nes paskutines rungtynes LKL žaidė sausio 26 d.

Rungtynes „Žalgiris“ atidarė dviem dėjimais, kai pasižymėjo Rolandas Šmitas ir Laurynas Birutis. Per dvi pirmąsias minutes svečiams pasižymėti nepavyko, o jų kuriamas progas nutraukdavo Kauno komanda (7:0).

Vėliau uteniškiai kiek įsibėgėjo ir priartėjo prie arenos šeimininkų, o likus kiek daugiau nei dviem minutėms iki kėlinio pabaigos, rezultatas buvo 17:12. Po kelių nesėkmingų „Juventus“ atakų kėlinio pabaigoje žalgiriečiai išlaikė saugų atstumą nuo varžovų – 22:14.

Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ pradėjo spurtu 9:0, kurios epicentre buvo Keenano Evanso tritaškis su pražanga. Tokios atkarpos dėka arenos šeimininkai jau turėjo 17 taškų persvarą (29:14).

„Juventus“ daugiau nei tris minutes nesugebėjo pelnyti taškų, o atotrūkis iki šeimininkų išaugo iki 23 taškų. Pirmuosius taškus savai komandai antrame kėlinyje pagaliau pelnė Žygimantas Skučas (40:16), tačiau ir toliau žalgiriečiai smaginosi, susikraudami jau 26 taškų pranašumą (44:18).

Nors arenos svečiai susigraibė keletą taiklių metimų, tačiau rezultatas prieš ilgąją pertrauką išliko triuškinantis – 56:26.

Į antrą rungtynių pusę grįžusių komandų situacija nepasikeitė. Žalgiriečiai ir vėl neketino susoti ir po pirmų 3 min. trečiajame kėlinyje tik padidino persvarą – 65:30.

„Juventus“ vėliau kiek suaktyvino gynybą ir padedami spurto 8:0 laimėjo ketvirtį 17:26, tačiau prieš lemiamą kėlinį skirtumas tarp komandų vis dar išliko solidus – 73:52.

Paskutiniame ketvirtyje „Žalgiris“ vėl susikūrė 8:0 spurtą, kur sužibo Brady Manekas su dviem tritaškiais iš eilės ir taip Utenos viltys pasiekti pergalę sumenko visiškai (81:53). Paskutinį metimą iš toli pataikė A. Butkevičius, pelnęs ir 100-ąjį tašką, o vadelių neatleidę arenos šeimininkai šventė puikią pergalę – 101:63.

Žalgiriečiai tolygiai pasidalijo minutes: visi žaidė po 9–20 minučių, išskyrus Luką Lekavičių, kuris rungtyniavo 26 min.

Utenos komanda nepataikė nė vieno tritaškio iš 8.

Rungtynes dar apkartino paskutinę minutę patirta Dovydo Giedraičio peties trauma, tačiau vėlesniuose epizoduose atrodė, kad žalgirietis ranką judina.

„Žalgiris“: Danielius Lavrinovičius (6 atk. kam.) ir Brady Manekas – po 14, Lukas Lekavičius 12 (5 rez. perd.), Edmondas Sumneris ir Arnas Butkevičius – po 11, Laurynas Birutis 10 (6 atk. kam.).

„Juventus“: Ivanas Vranešas 16 (6 atk. kam.), Evaldas Šaulys 12, Žygimantas Skučas 8, Ryanas Tayloras ir Šarūnas Beniušis – po 7.