0

„Žalgiris“ paskutinėmis sekundėmis nusileido Strasbūro klubui

Kauno „Žalgirio“ (3/5) ekipai pritrūko 2,4 sekundės iki ketvirtosios pergalės šio sezono Eurolygos turnyre. B grupės aštuntojo turo rungtynėse kauniečiai po Justino Dentmono dvitaškio jau džiaugėsi pergale, tačiau Louisas Campbellas aidint finalinei sirenai pataikė tritaškį nuo lentos ir Strasbūro SIG (2/6) komanda palaužė kauniečius rezultatu 77:76 (18:18, 19:24, 16:9, 24:25).

Rungtynes gerokai sėkmingiau pradėjo Kauno klubas, kuris po tikslių Pauliaus Jankūno, Justino Dentmono bei Roberto Javtoko metimų sužaidus tris minutes jau solidžiai pirmavo – 11:0. Po aikštės šeimininkų paprašytos minutės pertraukėlės SIG komandos puolimas šiek tiek atgijo, tačiau J.Dentmono tritaškio dėka įpusėjus kėliniui „Žalgirio“ persvara ir toliau buvo dviženklė – 14:4. Visgi daugiausiai greitų atakų dėka Strasbūro klubas gerokai sumažino atsilikimą, o ketvirčio pabaigoje ir išlygino rezultatą – 18:18.

Antrojo kėlinio metu kauniečiai visą laiką buvo priekyje, tačiau jų persvara nebuvo tokia didelė. Sužaidus penkias minutes du taškus pelnė Šarūnas Jasikevičius, trečiąjį savo tritaškį pataikė Artūras Milaknis ir svečiai padidino atotrūkį iki septynių taškų – 35:28. SIG ekipai sumažinus atsilikimą iki trijų (32:35), Alexis Ajinca buvo nubaustas nesportine pražanga, „Žalgirio“ ekipa tiksliai realizavo baudų metimus, J.Dentmonas pelnė du taškus ir įpusėjus susitikimui Sauliaus Štombergo auklėtiniai pirmavo rezultatu 42:37.

Žalgiriečių klaidomis trečiojo kėlinio pradžioje pasinaudoję SIG krepšininkai sužaidus dvi minutes sumažino atsilikimą iki minimumo (41:42), o netrukus ir persvėrė rezultatą savo naudai – 45:44. Nerezultatyviai vykusiame ketvirtyje komandos keitėsi klaidomis bei netiksliais metimais, todėl ir rezultatas augo labai lėtai. Daugiausiai Romaino Duporto pastangomis prancūzai išlaikė pranašumą ir prieš lemiamą ketvirtį buvo priekyje – 53:51.

Paskutiniame ketvirtyje sužaidus keturias minutes iš toli pataikė A.Milaknis, J.Dentmonas bei Martynas Pocius ir šie metimai vėl sugrąžino pranašumą kauniečiams – 61:58. Likus žaisti tris minutes „Žalgirio“ persvara siekė keturis taškus (67:64), tačiau fantastišką tritaškį su pražanga pataikęs Ricardo Greeras išlygino rezultatą (68:68), dar kartą iš toli pataikęs Louisas Campbellas vėl leido prancūzams išsiveržti į priekį – 71:68. Prasidėjus paskutinei minutei komandas skyrė tik taškas (73:72), o po Kšištofo Lavrinovičiaus baudų metimų rezultatas tapo lygus – 74:74. Iniciatyvos lemiamos atakos metu ir vėl ėmėsi J.Dentmonas, kuris dvitaškiu likus žaisti 2,4 sekundės persvėrė rezultatą kauniečių naudai – 76:74. Visgi likusio laiko prancūzams užteko. Kamuolį gavęs L.Campbellas įspūdingu tritaškiu nuo lentos aidint finalinei mačo sirenai išplėšė pergalę

SIG komandai – 77:76. SIG: R.Greeras 16 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), L.Campbellas 15 (tritaškiai 5/7), R.Duportas 12 (dvitaškiai 6/10), A.Ajinca 10 (dvitaškiai 2/9, baudos 2/6).

„Žalgiris“: J.Dentmonas 18 (tritaškiai 4/8), A.Milaknis 16 (tritaškiai 5/6), M.Pocius ir P.Jankūnas (7 atk. kam.) – po 8, M.Kupšas 7, T.Klimavičius 3, Š.Jasikevičius (5 rez. perd.) ir R.Javtokas – po 2.