SEB BBL čempionato rungtynėse tarp Lietuvos krepšinio titanų pergalę iškovojo Vilniaus „Lietuvos rytas“ - jis rezultatu 70:68 (13:10, 23:22, 17:19, 17:17) palaužė absoliučius Eurolygos autsaiderius Kauno „Žalgirio“ žaidėjus jų pačių aikštėje.

Susitikimas prasidėjo itin nervingai ir nerezultatyviai, o komandos taškus dažniausiai rinko tik nuo baudos metimų linijos. „Lietuvos ryto“ gretose bene pastebimiausia figūra aikštėje buvo Chuckas Eidsonas, o šeimininkus į priekį vedė jaunasis Žygimantas Janavičius, drąsiai draskęs varžovų gynybines užkardas. Sužaidus septynias minutes rezultatu 8:5 pirmavo atvykėliai iš Vilniaus, kurie išsaugojo tokią pačią persvarą iki pat kėlinio pabaigos - 13:10.

Antrą ketvirtį sėkmingiau pradėjo kauniečiai, kurie po keturių iš eilės Ratko Vardos pelnytų taškų ir Willie Deane'o bei Jono Mačiulio tritaškių išsiveržė į priekį 22:20. Vis tik laiku paprašyta Antano Sireikos minutės pertraukėlė padėjo „Lietuvos rytui“ sustyguoti savo žaidimą ir vėl pradėti diktuoti sąlygas: po Mariaus Prekevičiaus tritaškės bombos sostinės ekipa įgijo rekordinį 6 taškų pranašumą - 30:24. Ir nors žalgiriečiams buvo pavykę išlyginti rezultatą, kėlinio pabaigoje ir vėl patikimiau rungtyniavo svečiai - 36:32 jų naudai po dviejų kėlinių.

Iš rūbinės „Žalgirio“ krepšininkai grįžo daug labiau užsivedę, ypač tai pasakytina apie Willie Deane'ą, kuris tritaškiais metimais varė į neviltį „Lietuvos rytą“ ir po ilgos pertraukos vėl išvedė savo komandą į priekį - 44:42. Tiesa, svečiai iš sostinės ir toliau lipo savo varžovams ant kulnų ir iki kėlinio pabaigos juos ne tik pasivijo, bet ir pralenkė - 53:51.

Paskutiniame kėlinyje vilniečiai ir toliau nemažino apsukų ir susikrovė pavojingą 9 taškų pranašumą - 60:51. Visgi žalgiriečiai neskubėjo nuleisti rankų ir po dviejų Manto Kalniečio tritaškių priartėjo iki minimumo - 59:60. Nors „Lietuvos rytas“ ir toliau kontroliavo situaciją bei nuolat pirmavo keliais taškais, po svarbaus Jono Mačiulio tritaškio likus minutei iki mačo pabaigos vėl atgijo intriga - 68:70. Tiesa, tas pats J. Mačiulis kitos atakos metu pametė kamuolį ir palaidojo savo komandos šansus, o desperatiškas W. Deane'o tolimas metimas paskutinę sekundę tikslo nepasiekė. Taigi sunkią pergalę 70:68 iškovojo „Lietuvos rytas“.

„Žalgiris“: W.Deane'as 18 (tritaškiai 3/7), J.Mačiulis 11, M.Kalnietis 8, P.Jankūnas (6 atk.kam.) ir R.Varda - po 7, D.Šalenga 6, Ž.Janavičius (6 rez.perd.) ir T.Klimavičius - po 5, L.Woodsas 1 (7 atk.kam.).

„Lietuvos rytas“: B.Milisavljevičius 14, Ch.Eidsonas 13 (9 atk.kam., 4 rez.perd.), M.Bjelica ir M.Petravičius - po 8, M.Nielsenas (6 atk.kam.) ir D.Zavackas (7 atk.kam.) - po 6, M.Lukauskis, M.Prekevičius ir M.Gecevičius - po 5.

Priminsime, kad „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ keliai šiemet jau buvo susidūrę Prezidento taurės turnyro pusfinalyje. Tada 89:76 stipresni taip pat buvo vilniečiai.