0

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai atsitiesė po nesėkmingos Lietuvos krepšinio pirmenybių (LKL) finalo pradžios. Šalies čempionai savų sirgalių akivaizdoje 81:70 (13:25, 23:16, 24:22, 21:7) pranoko Kauno „Žalgirio“ ir išlygino serijos rezultatą - 1:1.

Trečiosios finalo serijos rungtynės ketvirtadienį vyks Kaune.

Mačą geriau pradėjo „Lietuvos ryto“ ekipa, kuri prabėgus 3 minutėms pirmavo 6:1. Likus rungtyniauti kiek daugiau nei 5 minutes šeimininkai dar pirmavo 9:5, tačiau „Žalgiris“ laimėjo penkių minučių atkarpą 16:0 ir pirmą kartą šiame susitikime susikrovė dviženklį pranašumą – 21:9. Svečių persvara buvo ir dar didesnė, kai paskutinėmis sekundėmisP. Jankūnas pataikė tritaškį su pražanga (25:11), bet M. Bjelicos dvitaškis priartino LKL čempionus – 13:25.

Antrajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ ėmė po truputį tirpdyti deficitą. Šeimininkai pirmiausia laimėjo atkarpėlę 4:0 (22:31), o netrukus įmetė ir 6 taškus be atsako – 29:35. Maža to, paskutinę sekundę T. Delininkačio pražanga leido S. Babrauskui mesti baudos metimus, kurie dar labiau priartino sostinės klubą – 36:41.

Antrąją mačo dalį „Lietuvos rytas“ pradėjo dar labiau susikaupęs ir jau sužaidus 3 minutes jau pirmavo – 46:45. Kai jau atrodė, kad vilniečiai gali pradėti tolti nuo varžovų, savo žodį tarė P. Jankūnas, kurio 6 taškai iš eilės išvedė „Žalgirį“ į priekį – 51:46. Šeimininkai turėjo 4 minutes tam, kad pasivytų svečius, bet BBL čempionai kontroliavo nedidelį pranašumą ir jį išlaikė pasibaigus trims ketvirčiams – 63:60.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje prabėgus trims minutėmis, rezultatas daugiausia B.Newley pastangomis buvo išlygintas - 65:65. D.Maskoliūno auklėtiniai pratęsė savo spurtą ir įgijo penkių taškų persvarą - 70:65. Antras iš eilės S.Jasaičio tritaškis smarkiai sukomplikavo „Žalgirio“ padėtį - 73:65. A.Rasičius pratęsė spurtą iki 15:0 ir sukrovė „Lietuvos rytui“ dviženklį pranašumą - 75:65. Lemiamą vinį į „Žalgirio“ karstą likus kiek daugiau nei 1,5 minutės smeigė M.Gecevičius (77:65). „Lietuvos rytas“ išlygino finalo serijos rezultatą.

„Lietuvos rytas“: K.Bajramovičius 14, B.Newley 12 (6 atk. kam.), J.Valančiūnas (3 blk.) ir S.Jasaitis po 11, M.Gecevičius ir M.Bjelica po 8.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 26 (7 atk. kam., 8/9 dvit., 1/1 trit., 7/8 baud.), O.Samhanas 8, T.Delininkaitis 7 (5 rez. perd.), M.Kuzminskas ir M.Brownas po 5 (2/9 met.).