„Žalgiris“ neprilygo „Galatasaray“ ekipai

„Stambulo taurė 2009“ turnyro starte Kauno „Žalgirio“ krepšininkams teko nuryti karčią piliulę. Pirmąją varžybų dieną susitikę su šeimininkų Stambulo „Galatasaray“ ekipa kauniečiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą 61:86 (25:21, 13:26, 6:26, 17:13).

Mačą žalgiriečiai pradėjo tokiu startiniu penketu: Žygimantas Janavičius, Marcusas Brownas, Dainius Šalenga, Travisas Watsonas, Mirza Begičius.

Susitikimo pradžioje po krepšiu sėkmingai grūmėsi T.Watsonas, surinkęs 4 taškus, tačiau Mike‘o Wilkinsono dvitaškis su pražanga „Galatasaray“ ekipą išvedė į priekį 8:4. Pirmuosius metimus prametę D.Šalenga ir M.Brownas antraisiais bandymais įmetė po tritaškį, o Dainiaus šūvis turkus nubaudė dar ir paskutiniąją atako sekundę – 10:11. Galutinai iniciatyvą žalgiriečiai perėmė po M.Browno 7 taškų iš eilės bei Martynui Pociui pataikius dvitaškį – 21:15. Po 10 minučių žaidimo žalgiriečiai pirmavo 25:21.

Ketvirtasis Tado Klimavičiaus taškas kiek atpirko antrąjį Ersozo Tufano tritaškį (27:23), o vėliau Dariusas Washingtonas ir M.Begičius savo komandoms pelnė po 3 taškus (30:26). Rungtynių eiga pakrypo į kitą pusę prabilus dar vienam turkų snaiperiui. E.Tufanui pataikius savo trečiąjį tolimą metimą, prie jo prisijungė Canas Akinas, įskraidinęs dar tris tritaškes bombas ir suteikęs „Galatasaray“ komandai 8 taškų pranašumą – 44:35. M.Browno metimas atsilošus su pražanga „Žalgiriui“ suteikė viltį spurtui, tačiau paskutinės dvi minutės ir vėl buvo tuščios. Įpusėjus mačui šeimininkai buvo priekyje 47:38.

Nors po didžiosios pertraukos T.Watsonas dėjimu sudrebino Stambulo ekipos krepšį bei gynyboje blokavo varžovo tolimą metimą, tačiau vos po 3 minučių „Žalgirio“ treneriai turėjo prašyti minutės pertraukėlės (40:53). Ji negelbėjo, nes „Galatasaray“ komanda, vedina patyrusių M.Wilkinsono ir D.Washingtono, atkarpą laimėjo 12:2 ir susikrovė solidžią persvarą – 65:42. Negana to, kauniečiai prametė baudų metimus, o žaidimo skonį pajutę turkai siuntė vieną metimą po kito į mūsiškių krepšį – 73:44.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas. Visgi žalgiriečiai atrado savyje jėgų nors kiek sumažinti skirtumą. M.Pocius porąsyk ryžtingai prasiveržė po krepšiu, Ž.Janavičius įmetė iš toli bei atliko porą rezultatyvių perdavimų komandos draugams, tačiau turkai savo pergale neleido suabejoti – 86:61.

„Žalgiris“: M.Brownas 13, D.Šalenga 11 (6 atk. kam.), T.Watsonas 9 (6 atk. kam.), M.Pocius 6, T.Klimavičius 6, M.Begičius 5 (7 atk. kam.), Š.Vasiliauskas 4, Ž.Janavičius 3, A.Juškevičius 3, S.Vene 1.

„Galatasaray“: C.Akinas 17 (4/5 trit.), E.Tufanas 15, R.Rančikas 14, D.Washingtonas 12, M.Wilkinsonas 10.