„Žalgiris“ ne tik apgynė savo garbę, bet ir išsaugojo viltį

Eurolygos TOP–16 etapo ketvirtojo turo mače Kauno „Žalgiris“ namuose 89:84 (26:19, 24:22, 18:24, 21:19) palaužė Malagos „Unicaja“ ekipą ir išsaugojo šansus G grupėje užimti vieną iš pirmų dviejų vietų bei žengti tolyn.

Be gynybos prasidėjusiose rungtynėse tikslą pasiekė pirmosios keturios abiejų komandų atakos, todėl sužaidus dvi minutes rezultatas buvo lygus – 8:8. Nors kauniečių puolimas ir toliau veikė gana sėkmingai, spragos po savo krepšiu neleido aikštės šeimininkams atitrūkti,todėl likus žaisti tris minutes iki pirmojo kėlinio pabaigos rezultatas ir toliau buvo lygus – 14:14.

Tado Klimavičiaus baudų metimai, keturi Martyno Pociaus taškai iš eilės bei Traviso Watsono dvitaškis leido „Žalgiriui“ spurtuoti 8:0 ir ne tik atitrūkti (22:14), bet ir privertė minutės pertraukėlės paprašyti „Unicajos“ vyr. trenerį Aito Garcia Renesesą. Nepaisant svečių pasitarimo, Artūras Milaknis dvitaškiu padidino kauniečių persvarą iki dešimties (26:16) tačiau Carlosas Jimenezas ketvirtį baigė tolimu metimu ir po pirmųjų dešimties minučių „Žalgirio“ pranašumas siekė septynis taškus – 26:19.

Antrąjį ketvirtį įspūdinga serija pradėjo M. Pocius, po kurio devynių taškų iš eilės „Žalgiris“ sužaidus pustrečios minutės vėl susigrąžino dviženklę persvarą – 37:26. Tolimų metimų seriją pratęsė Dainius Šalenga, kuris padidino aikštės šeimininkų pranašumą iki keturiolikos taškų – 42:28.

Ketvirčio viduryje ant atsarginių žaidėjų suolelio pasodinus M. Pocių, „Žalgirio“ pranašumas ėmė tirpti ir netrukus iš dviženklės kauniečių persvaros teliko penki taškai – 42:37. Mirzos Begičiaus dėjimas su varžovo pražanga leido kauniečiams šiek tiek atsigauti (45:37), o paskutinėmis ketvirčio sekundėmis žalgiriečiai dar šiek tiek padidino savo pranašumą – 50:41.

Trečiąjį ketvirtį tolimu metimu pradėjo Marcusas Brownas, kuris vėl grąžino „Žalgirio“ komandai dviženklį pranašumą – 53:41. Nors po įspūdingo Manto Kalniečio dėjimo kauniečiai buvo dar labiau nutolę (59:47), Joelo Freelando ir Zabiano Dowdello tikslių metimų dėka svečiai vėl sugebėjo priartėti – 59:53.

Likus žaisti tris minutes iki ketvirčio pabaigos po dviejų M. Begičiaus klaidų aikštės šeimininkų pranašumas ištirpo iki keturių taškų – 61:57. M. Pociaus ir D. Šalengos pastangomis „Žagiriui“ pavyko vėl susigrąžinti iniciatyvą (68:59), tačiau Z. Dowdellas pelne tris taškus su pražanga, tiksliai realizavo du baudų metimus ir „Žalgirio“ pranašumas vėl gerokai sumažėjo – 68:65.

Lemiamas ketvirtis kauniečiams prasidėjo labai nesėkmingai. Omaro Cooko penki taškai iš eilės pirmą kartą išvedė į priekį Malagos klubą – 72:71. Aleksandro Čapino ir O. Cooko taškų lenktynėse geriau sekėsi žalgiriečiui, kuris likus žaisti šešias minutes vėl sugrąžino pranašumą kauniečiams – 76:75. Likus žaisti tris minutes T. Klimavičius baudos metimu vėl išvedė „Žalgirį“ į priekį (80:79), o likus pusantros minutės M. Kalnietis padidino pranašumą iki dviejų taškų – 84:82.

Visgi M. Pocius buvo nubaustas nesportine pražanga, o Robertas Archibaldas atstatė pusiausvyrą – 84:84. T. Klimavičiaus ir A. Čapino baudų metimai nutolino kauniečius (88:84), o Malagos ekipa per likusį laiką išsigelbėti nebesugebėjo – 89:84.

„Žalgiris“:  M. Pocius ir D. Šalenga po 17, A. Čapinas 14 (6 rez. perd.), T. Klimavičius 12, T. Watsonas 10 (8 atk. kam.), M. Brownas 8, M. Kalnietis 6, M. Begičius 3, A. Milaknis 2.

„Unicaja“: R. Archibaldas 17, J. Freelandas 16 (8 atk. kam.), O. Cookas (6 rez. perd.) bei Z. Dowdellas (3/12 dvitaškiai) po 12, B. Rodriguezas 11 (6 rez. perd.).