0

Trečiąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijoje ir čempionų titulą iškovojo Kauno „Žalgiris“, namuose 90:84 ((25:20, 22:24, 22:19, 21:21)  įveikęs „Lietuvos rytą“ ir pasidabinęs pirmenybių aukso medaliais.

Rungtynes komandos pradėjo apsikeisdamos tritaškiais, o sužaidus tris minutes po V.Lipkevičiaus šūvio iš toli žalgiriečiai išsiveržė į priekį 2 taškais (10:8). Ketvirčiui įpusėjus R.Seibutis rezultatą išlygino (12:12). Kėlinio pabaigoje tritaškį pataikęs T.Klimavičius leido „Žalgiriui“ įgyti 4 taškų persvarą (21:17), o po pirmųjų dešimties minučių „Lietuvos rytas“ buvo priversti vytis varžovus - 25:20.

Antrojo ketvirčio pradžioje T.Delininkaitis pelnė dvitaškį su pražanga ir kauniečiai pirmavo jau 7 taškais (27:20). J.Valančiūno ir M.Katelyno pastangomis kauniečių pranašumas aptirpo iki dviejų (30:28). Iš toli pataikius L.Robertsui rezultatas tapo ir vėl lygus (36:36). Prieš didžiąją pertrauką ekipas skyrė 3 taškai - 47:44.

Po pertraukos „Žalgiris“  pradėjo tolti. T.Delininkaičiui ir vėl pataikius iš toli kauniečių persvara išaugo iki 8 taškų (54:46). M.Popovičiui ir M.Katelynui apsikeitus tolimais šūviais atstumas tarp komandų buvo 7 taškai, bet T.Klimavičius jį padidino iki dešimties (64:54). Prieš lemiamą kėlinį A.Rašičius sumažino „Lietuvos ryto“ deficitą iki šešių - 69:63.

Ketvirtajame kėlinyje užvirė nuožmi kova: R.Seibutis pataikė dvitaškį, M.Popovičius atsakė tritaškiu, o likus žaisti 7 minutes S.Babrauskas tolimu šūviu panaikino „Žalgirio“ persvarą iki dviejų taškų, M.Popovičius tuomet pelnė tritaškį su pražanga (76:70). M.Kalniečiui ir M..Popovičiui perėmus kamuolį „Žalgiris“ atstatė 10 taškų pranašumą (80:70). D.Šalengai pataikius tritaškį šeimininkai įgijo rekordinę persvarą (85:70). Per likusį laiką „Lietuvos rytas“ atsitiesti nebesugebėjo - 90:84.

„Žalgiris“: M.Popovičius 20, T.Delininkaitis 19 (5/7 trit.), R.Javtokas 14, D.Šalenga 11, M.Kalnietis 7, T.Klimavičius ir P.Jankūnas (10 atk. kam.) po 6.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis 24, S.Babrauskas 14, J.Valančiūnas 12, M.Katelynas 11.