0
TV3

Nė vieno pralaimėjimo šiame sezone nepatyrusi Kauno „Žalgirio“ (3/0) komanda VTB Vieningosios lygos B grupės mače 76:66 (19:17, 24:24, 10:13, 23:12) patiesė Maskvos CSKA (3/1) krepšininkus, kurie iki šios dvikovos taip pat nebuvo patyrę nesėkmės kartėlio.

Be Marko Popovičiaus priversti rungtyniauti kauniečiai sužaidus 2 minutes atsilikinėjo 2:5. CSKA priekyje buvo ir įpusėjus kėliniui (10:6), tačiau „Žalgiris“ pelnė 4 taškus be atsako ir išlygino rezultatą - 10:10. Nors A.Jacksonas vėl suteikė pranašumas maskviečiams (12:10), bet dar 4 šeimininkų taškai leido jiems pirmą kartą išsiveržti į priekį - 14:12. Vieno taiklaus metimo pranašumą „Žalgiris“ išlaikė ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių - 19:17.

Antrajame ketvirtyje atsirišo krepšys abiejų komandų snaiperiams. Per pirmąsias 3 minutes „Žalgiris“ realizavo tris tolimus metimus, CSKA - du. To užteko, kad kauniečiai įgytų 7 taškų pranašumą - 30:23. VTB čempionų negelbėjo ir E.Messinos paprašyta minutės pertraukėlė, nes po jos žalgiriečiai pirmą kartą šiame susitikime įgijo dviženklę persvarą - 36:26. Ilgai džiaugtis solidžiu skirtumu kauniečiai negalėjo, nes svečiai spurtavo 9:2 ir pasivijo varžovus - 35:38. Likus 9 sekundėms „Žalgiris“ pirmavo 43:38 ir turėjo kamuolį, bet jį aikštės viduryje prarado R.Kaukėnas, o A.Jacksonas ataką užbaigė dvitaškiu su pražanga - 41:43. Toks rezultatas buvo užfiksuotas įpusėjus rungtynėms.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nepasikeitė ir toliau abi komandos kovojo taškas į tašką, bet visą laiką priekyje išliko „Žalgiris“ - sužaidus 5 minutes kauniečiai pirmavo 47:45. Likus 3 minutėms, ir žalgiriečiams pirmaujant 51:48, CSKA ekipa šeimininkams 2 minutes neleido pasižymėti ir tuo pasinaudojusi spurtavo 6:0 bei po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį - 54:51. Per likusį laiką V.Lipkevičius realizavo baudas ir prieš lemiamą kėlinį „Žalgiris“ turėjo tik minimalų deficitą - 53:54.

Ketvirtajame kėlinyje J.Plazos auklėtiniai startavo sėkmingiau ir po K.Lavrinovičiaus tritaškio ir R.Kaukėno dvitaškio su pražanga jau buvo priekyje - 59:56. „Žalgiris“ nemažino apsukų ir po 6 taškų be atsako truktelėjo į priekį - 65:58. Sunkiu metu CSKA nepasimetė ir sugebėjo sumažinti atsilikimą iki vieno taiklaus metimo - 62:65. Nerezultatyviojo kovoje brolių pastangomis likus minutei žalgiriečiai įgijo 7 taškų persvarą - 71:64. CSKA savo ataką užbaigė nesėkmingai, o I.Jaaberas įsmeigė tritaškį ir įtvirtino kauniečių pergalę.

„Žalgiris“: Kšyštofas Lavrinovičius 19 (8 atk. kam.), Rimantas Kaukėnas 12, Mindaugas Kuzminskas 8, Tremmellas Dardenas, Ibrahimas Jaaberas ir Paulius Jankūnas (6 atk. kam.) po 7, Darjušas Lavrinovičius ir Jeffas Foote'as 5, Oliveris Lafayette'as 3, Vytenis Lipkevičius 2, Mario Delašas 1, Adas Juškevičius 0.

CSKA: Sonny Weemsas 13, Nenadas Krstičius 11, Viktoras Chriapa 8.