Kauno „Žalgirio“ krepšininkų gynyba paskandino dar vieną Lietuvos krepšinio lygos (LKL) klubą. Antradienį kauniečiai šalies čempionate 71:53 (27:14, 10:16, 22:13, 12:10) įveikė Utenos „Juventus“ klubą ir iškovojo antrąją pergalę iš eilės.

Šalies čempionai šiame susitikime žaidė be Darjušo Lavrinovičiaus, Rimanto Kaukėno ir Manto Kalniečio.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo be Darjušo Lavrinovičiaus ir Rimanto Kaukėno rungtyniavę kauniečiai, kurie po Jeffo Foote'o ir Ado Juškevičiaus tikslių atakų spurtavo 6:3. Nors aikštės šeimininkams buvo pavykę išlyginti rezultatą (6:6), kauniečiai surengė spurtą 7:0 ir vėl nutolo - 13:6. Tuo pačiu atsakę uteniškiai dar kartą išlygino rezultatą (13:13), o kėlinio pabaigoje pasinaudoję „Juventus“ strategui Ryčiui Vaišvilai skirta technine pražanga „Žalgirio“ krepšininkai įgijo net trylikos taškų persvarą - 27:14.

Antrąjį ketvirtį jau „Juventus“ pradėjo keturių minučių spurtu 9:0 ir po Darricko Leonardo tolimo metimo uteniškių deficitas sumažėjo iki keturių taškų (23:27), tačiau Kšyštofas Lavrinovičius pataikė iš toli, dvitaškį pridėjo J.Foote'as ir svečiai atsitiesė - 32:23. Likus žaisti tris minutes traumą patyrė kauniečių komandos puolėjas Tadas Klimavičius. Krepšininkas aikštelę paliko tik padedamas komandos draugų. Kėlinio pabaigoje uteniškiai sugebėjo kiek priartėti ir įpusėjus susitikimui „Žalgiris“ buvo priekyje - 37:30.

Trečiojo kėlinio pradžia vėl geriau susiklostė kauniečiams, kurie surengė keturių minučių spurtą 8:3 ir po K.Lavrinovičiaus dėjimo vėl įgijo dviženklį pranašumą - 45:33. Antroje ketvirčio pusėje situacija aikštelėje beveik nesikeitė. „Žalgirio“ klubas dar šiek tiek padidino persvarą ir prieš lemiamą kėlinį buvo priekyje - 59:43.

Ketvirtajame kėlinyje didesnės intrigos jau nebuvo. Penktąsias pražangas vienas po kito gavo abu „Juventus“ komandos vidurio puolėjai Paulius Morkeliūnas ir Karolis Petrukonis, o be aukštaūgių likę aikštės šeimininkai jau nesugebėjo pasipriešinti „Žalgirio“ klubui. Mačo pabaigoje skirtumas tik dar labiau išaugo ir kauniečiai laimėjo rungtynes 71:53.

„Žalgiris“: K.Lavrinovičius - 17, A.Juškevičius (4/4 dvitaškiai) - 11, M.Kuzminskas - 10, P.Jankūnas - 9, J.Foote'as (4/5 dvitaškiai, 10 atk. kam.) - 8, M.Popovičius ir O.Lafayette'as po 5, M.Delašas - 4, T.Dardenas ir T.Klimavičius po 1, M.Lipkevičius taškų nepelnė. M.Kalnietis nerungtyniavo.

„Juventus“: D.Leonardas - 13, P.Morkeliūnas - 8, A.Viskontas - 7, G.Matulis ir M.Vilimas po 5, D.Gvezdauskas, K.Petrukonis ir G.McCulley po 4, N.Varnelis - 3, A.Čepulis taškų nepelnė.