Žalgiriečiai atsitiesė išvykoje įveikdami „Lietkabelį“

Po prieš porą dienų patirto netikėto pralaimėjimo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai atsitiesė Panevėžyje. Ketvirtadienį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse žalgiriečiai nugalėjo „Lietkabelio“ ekipą 88:70 (16:6, 20:20, 23:24, 29:20). Be nugaros skausmus jaučiančio Roberto Javtoko rungtyniavę kauniečiai į savo sąskaitą įsirašė antrąją pergalę LKL pirmenybėse.

Pirmuosius „Žalgirio“ taškus tolimu metimu pelnė Artūras Milaknis, kamuolį perėmęs pasižymėjo Vytenis Lipkevičius, o po Pauliaus Jankūno perdavimo iš po krepšio įmetė Artūras Gudaitis – 7:2. Sėkmingai gynyboje darbavęsi kauniečiai pratęsė atkarpą iki 12:0, kuomet baudas realizavo P.Jankūnas, o antrąjį savo tritaškį įskraidino A.Milaknis (12:2). Nuo suolo pakilę Edgaras Ulanovas ir Darius Songaila baudų metimais prisidėjo prie galingo spurto – 16:2. Per likusį laiką žalgiriečiai nepasižymėjo, „Lietkabelis“ surinko keturis taškus ir po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ užtikrintai buvo priekyje – 16:6.

Antrasis ketvirtis prasidėjo Panevėžio komandos tolimu metimu, tačiau ir į tai Lietuvos čempionai turėjo atsaką. Perėmęs porą kamuolių keturis taškus surinko Lukas Lekavičius, mesdamas nuo baudų metimų linijos neklydo D.Songaila – 22:9. Atsilošęs P.Jankūnas pelnė ketvirtąjį savo tašką, tačiau šeimininkai nesnaudė ir „Žalgirio“ pranašumas sumažėjo iki aštuonių (24:16). Tuomet iniciatyvos ėmėsi Vaido Kariniausko ir P.Jankūno duetas. Įžaidėjas dukart taikliai metė iš trijų taškų zonos, keturis taškus surinko komandos kapitonas P.Jankūnas ir „Žalgiris“ susigrąžino didžiausią turėtą persvarą – 34:20. Ketvirčio pabaigoje šeimininkai įmetė du tolimus metimus, o kauniečiams du taškus pelnė D.Songaila – 36:26.

Trečiojo kėlinio pradžioje A.Gudaitis surado prie tritaškio linijos atsidengusį V.Kariniauską, kiek vėliau jau pats A.Gudaitis sumetė baudas, o P.Jankūnas įveikė dviejų varžovų gynybą – 43:38. Šeimininkai nesutriko bei, pelnę aštuonis taškus be atsako, sumažino atsilikimą (35:43). Po Gintaro Krapiko paprašytos minutės pertraukėlės „Žalgiris“ stabilizavo padėtį puolime, tačiau gynyba neveikė kaip norėtųsi. P.Jankūnas ne tik pelnė du taškus, bet ir atrado po krepšiu atsidengusį A.Gudaitį, po L.Lekavičiaus perdavimo iš trijų taškų mesdamas neklydo Tomas Dimša – 50:40. D.Songaila įmetė dviejų taškų vertės metimą, bet puikiai iš toli atakavę panevėžiečiai pavojingai priartėjo (52:48). Kėlinio pabaigoje užtikrinčiau žaidė Lietuvos čempionai. Du baudų metimus įmetė L.Lekavičius, dešimtąjį tašką surinko D.Songaila, o varžovą pergudravęs E.Ulanovas pelnė du taškus su pražanga – 59:50.

Lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ pradėjo dviem tolimais metimais. Po atlikto apgaulingo judesio tritaškį įskraidino T.Dimša, o mindamas liniją pataikė Siimas-Sanderis Vene – 64:50. Drąsiai žaidė ir L.Lekavičius – jaunasis įžaidėjas buvo taiklus ne tik iš vidutinio nuotolio, tačiau ir iš trijų taškų zonos (69:55). Greitoje atakoje D.Songailai pelnyti taškų nesutrukdė pražanga, baudos metimą pridėjo E.Ulanovas – 73:55. Tryliktąjį tašką pelnė L.Lekavičius, puikų perdavimą Donatui Taroliui atliko V.Kariniauskas bei kauniečiai kontroliavo situaciją (77:55). Aukštaūgiai D.Songaila ir A.Gudaitis surinko po du taškus, o V.Kariniauskas pademonstravo puikų reidą krepšio link – 83:61. Kėlinio pabaigoje žalgiriečiai ramiai sutvarkė likusius formalumus. A.Milaknis įmetė iš toli, netikslų metimą taisė D.Tarolis bei „Žalgiris“ išsivežė užtikrintą pergalę iš Panevėžio – 88:70.

„Žalgiris“: D.Songaila 15 (5/7 dvit.), L.Lekavičius 13 (4/6 dvit., 5 per. kam.), P.Jankūnas 12 (5/7 dvit., 6 atk. kam.), V.Kariniauskas 11 (3/5 trit., 6 atk. kam., 2 per. kam.), A.Milaknis 9, A.Gudaitis 8 (7 atk. kam.), T.Dimša 6, E.Ulanovas 6, D.Tarolis 4, S.Vene 2, V.Lipkevičius 2 (2 per. kam.).

„Lietkabelis“: M.Kazonas 14 (4/6 trit.), E.Žabas 10 (8 rez. perd.), Ž.Jonušas 10 (4/4 dvit.).